Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
czwartek, 09 grudzień 2010 23:00

„Konkurs dla Młodych Prawników – Ius et discipulus”

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jesteś studentem IV lub V roku prawa? Ten konkurs jest dla Ciebie!

Nie zwlekaj, zgłoś swój udział.

Sprawdź swoją wiedzę i wygraj cenne nagrody!


Idea Konkursu- dla kogo?

Konkurs przeznaczony jest dla studentów IV oraz V roku prawa (wszystkie szkoły publiczne oraz prywatne kształcące prawników).

Ma on za zadanie wyłonienie najlepszych studentów prawa, wykazujących się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim praktycznym zastosowaniem tej wiedzy.

W jaki sposób?

Wystarczy że rozwiążesz 1 z 8 kazusów (prawo cywilne, gospodarcze, bankowe, autorskie, farmaceutyczne, prasowe), a następnie prześlesz go do oceny, którą dokonają specjaliści (adwokaci, radcy prawni, eksperci) z zakresu poszczególnych gałęzi prawa (jury Konkursu).

Spośród nadesłanych prac Jury wybierze 10 laureatów oraz 1 zwycięzcę.

Termin nadsyłania prac - do 20 grudnia 2010 r. 

Konkurs zakończony zostanie wspólną (2 godzinną) debatą, uroczystą galą z wręczaniem nagród, statuetki „Ius et discipulus” dla zwycięscy oraz obiadem. Uroczyste zakończenie Konkursu odbędzie się w centrum Warszawy. Zaproszeni zostaną: laureaci, przedstawiciele patronów medialnych, przedstawiciele Sponsorów Konkursu.

Co czeka zwycięzców? Czyli nagrody, a w śród nich m.in.:

I. Miesięczny staż w Kancelarii Prawnej Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy (Kraków lub Warszawa) – dla zwycięzcy

Dostęp do publikacji prawniczych ufundowany przez Infor.pl (www.prawwwo.pl) – dla zwycięzcy

II. Publikacje internetowe:

- Publikacja pracy zwycięzcy na stronie głównej portali: www.prawnik.pl jako temat główny „O tym się mówi” oraz w strefie studenta prawa

- Publikacja wszystkich wyróżnionych prac na portalu www.e-katedra.pl

- Publikacja wszystkich wyróżnionych prac na portalu www.publiczni.pl

III. Publikacje tradycyjne:

- Publikacja dotycząca konkursu, relacji z wręczenia nagród w „Ogólnopolskiej Gazecie Finansowej”

- Publikacja wyróżnionych prac w czasopiśmie „Katalog Wydawcy”

IV. Niezwykle cenne nagrody książkowe - dla wszystkich laureatów - ufundowane przez

- Wydawnictwo prawnicze LexisNexis 
- Wydawnictwo BeCeK - Wydawnictwo Presscom - Wydawnictwo Wolter Kluwers

Jury Konkursu to m.in.

Mec. Monika Brzozowska – wybitny znawca problematyki z zakresu prawa autorskiego Autorka książek „Prawo autorskie w kulturze”, „Prawo autorskie w reklamie”, „Prawo autorskie w działalności promocyjnej urzędu”; wykładowca akademicki w ASP w Krakowie

Mec. Jerzy Pasieka – specjalista z zakresu prawa gospodarczego, fuzji oraz przejęć. Praktykę łączy z członkostwem w Radach Nadzorczych (był członkiem Rady Nadzorczej m.in. BGŻ S.A. MARR S.A w Krakowie, Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Wadowicach), członek rady Fundacji Instytutu Państwa i Administracji.

Damian Mądry – ekspert z zakresu prawa prasowego oraz prawa mediów, aplikant radcowski, praktykę łączy z wykładami na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Organizator:

Kancelaria Prawna Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy

Więcej szczegółów, regulamin i wykaz kazusów konkursowych na stronie internetowej konkursu: http://www.mbrzozowska.pl/konkursy.

Nie zwlekaj, wejdź na stronę pobierz kazusy i zostań zwycięzca w konkursie na „Najlepszego Młodego Prawnika Ius et discipulus”

Czytany 1854 razy
Reklama:
Najnowsze