Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
środa, 25 wrzesień 2013 10:37

Wywiad z Małgorzatą Kazulak - Ambasadorką portalu studentprawa.pl Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Małgorzata Kazulak Ambasadorka studentprawa.pl Małgorzata Kazulak Ambasadorka studentprawa.pl

Dlaczego warto rozpocząć współpracę z naszym portalem? Uważamy, że na te pytania najlepiej odpowie Ambasadorka, która zdecydowała się przedłużyć na kolejny rok współpracę z portalem studentprawa.pl.

Zapraszamy do lektury wywiadu z Małgorzatą Kazulak – Ambasadorką portalu studentprawa.pl na Uniwersytecie Warszawskim.

1. Co Cię skłoniło, żeby zostać Ambasadorką?

Kiedy nawiązałam pracę z Portalem, byłam wolontariuszką i zamieściłam ogłoszenie w Internecie, że szukam wolontariuszy. Zadzwoniła do mnie przedstawicielka studentprawa.pl z pytaniem, czy fundacja, której wolontariuszką byłam, jest zainteresowana zamieszczeniem ogłoszenia na tym portalu. Sprawdzając treść naszego ogłoszenia trafiłam na stronę i informację o możliwości współpracy z portalem jako Ambasadorki na uczelni. Pomyślałam, że to coś dla mnie - nowy portal, który szuka kreatywnych ludzi, skupiający się na dziedzinie, która leży w polu moich zainteresowań naukowych. Lubię nowe inicjatywy, które dopiero wkraczają na rynek – świeża inicjatywa to zawsze świeży zespół, nowe spojrzenie, możliwość współtworzenia czegoś od podstaw, określenia ram – to niewątpliwe plusy, które przekonały mnie, że warto.

 

2. Kim wg Ciebie jest Ambasadorka portalu student prawa.pl?

Zajmuję się głównie współpracą z Kołami Naukowymi, Samorządem i innymi organizacjami studenckimi działającymi na wydziale – chcemy być wszędzie tam, gdzie są studenci prawa.

Dodatkowo chciałabym poszerzyć zakres działalności i nawiązałam współpracę z NGO-sami zajmującymi się prawem – podobnie jak wielu moich znajomych uważam, że studia to doskonały okres nie tylko na praktyki, ale także na pracę pro bono, zarówno związaną z prawem, jak i nie (np. przy akcjach charytatywnych). Chciałabym, aby portal mógł pomóc zainteresowanym studentom i poszukującym wolontariuszy organizacjom łatwiejsze nawiązanie kontaktu.

3. Co Ci daje taka forma aktywności?

Zanim zostałam Ambasadorką uczestniczyłam w rożnych spotkaniach/konferencjach organizowanych na wydziale, zaś bycie Ambasadorką to dla mnie dodatkowa motywacja by wiedzieć, co się wokół mnie dzieje. Patronując konferencji organizowanej przez Koło Naukowe Prawa Podatkowego UW byłam mile zaskoczona, że o stanie polskiego prawa podatkowego można mówić w sposób, który zainteresował nawet mnie - osobę, która nigdy nie chciała mocniej zgłębiać tej gałęzi prawa.

Poza tym nie można skupiać się wyłącznie na studiach – żyjemy coraz szybciej, musimy pracować na wielu polach. Ja zaś lubię, gdy wiele się wokół mnie dzieje.

4. Co uważasz za swój największy sukces w poprzednim roku (oczywiście jako Ambasadorki)?

W ubiegłym roku akademickim przede wszystkim przyczyniłam się do spopularyzowania serwisu - teraz, gdy piszę do jakiejś organizacji studenckiej, w znakomitej większości przypadków kojarzą portal. Powoli zaczynam dostawać więcej i więcej wiadomości od znajomych ze studiów, którzy pytają o rozmaite konkursy i inicjatywy rozwijane wokół portalu. To też świadczy o tym, że studentprawa.pl staje się rozpoznawalną marką wśród studentów mojego kierunku.

5. Jakie cele stawiasz sobie w nadchodzącym roku?

Moje cele na najbliższy rok to cykl spotkań o różnych możliwych ścieżkach kariery prawniczej, poszerzenie zakresu tematycznego, nawiązanie współpracy z NGO-sami, na zasadach, o których wspomniałam wcześniej oraz wydarzenia kulturalne i wsparcie innych inicjatyw studenckich, jak wymiana umiejętności i tym podobne pomysły.

6. Co w projekcie podoba Ci się najbardziej?

Praca Ambasadorki ma wiele plusów. Przede wszystkim podoba mi się charakter  zajęć – pracuję wtedy, kiedy mam czas, w najbardziej dogodnych dla mnie godzinach. Z moją szefową jestem w koleżeńskich relacjach, mam dużo swobody, zaś moje pomysł trafiają na podatny grunt i są realizowane. Mam dzięki temu poczucie, że to co robię ma sens i przekłada się na wymierne efekty.

Poza tym pracuję w świetnym zespole, a przecież wiadomo, że podstawą dobrej atmosfery są ludzie. Także dlatego bardzo się ucieszyłam, kiedy studentprawa.pl sam wyszedł z inicjatywą przedłużenia naszej współpracy.

7. Czego Ci życzyć na najbliższy rok?

Najlepiej życzyć mi by udało się wprowadzić wszystkie moje pomysły w życie. Czasami myślę, że chciałabym, aby doba trwała 48 godzin, ale to w gruncie rzeczy nieprawda – wszystko jest kwestią dobrej organizacji pracy.

Małgosiu bardzo dziękujemy za dotychczasową współpracę.

Życzymy Tobie i nam równie owocnej współpracy na nadchodzący rok akademicki.

Drogi Studencie, rekrutację na Ambasadora/Ambasadorkę 2013/2014 oficjalnie uważamy za otwartą! Poszukujemy osób z pasją, inicjatywą, dużą kreatywnością oraz samodzielnością w działaniu.

Więcej informacji o projekcie na stronie: http://studentprawa.pl/wspolpraca/item/561

Czytany 4799 razy
Reklama:
Najnowsze