Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
wtorek, 02 grudzień 2014 13:56

I Runda Narodowa The European Human Rights Moot Court Competition Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

The European Human Rights Moot Court Competition to konkurs organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa (ELSA) przy współpracy z Radą Europy. Jest to symulacja postępowania przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu dotycząca naruszeń Konwencji Europejskiej.

Zadaniem zespołów (2-4 osobowych) jest zbadanie fikcyjnego kazusu
i stworzenie pism dla obu stron postępowania. Na postawie przygotowanych memoriałów, 16 najlepszych drużyn kwalifikuje się do Wielkiego Finału w Strasburgu. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny w konkursie jest miesięczny staż w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.
HRMCC to jedyny europejski Moot Court dotyczący praw człowieka, który organizowany jest
po angielsku. Udział w nim, nie tylko pozwala sprawdzić stan umiejętności językowych, lecz również poszerzyć wiedzę na temat praw człowieka.

Runda Narodowa organizowana w Warszawie przez ELSA Poland ma na celu stworzenie możliwości
dla drużyn z Polski do sprawdzenia ich umiejętności oratorskich i lepszego przygotowania
do Europejskiego Finału. Drużyny reprezentować będą obie strony sporu przed Panelem Sędziowskim składającym się z polskich ekspertów w dziedzinie praw człowieka. Całe wydarzenie odbywać się będzie
w języku angielskim. Ważnym aspektem, na którzy ELSA kładzie nacisk przy okazji organizowanego konkursu jest promowanie i popularyzowanie tematyki praw człowieka oraz możliwości ich dochodzenia przed organami międzynarodowymi.

Patronem Rundy Narodowej HRMCC został Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Dariusz Sałajeski.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz
oraz Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna.

Więcej informacji odnośnie HRMCC: http://humanrightsmoot.elsa.org

Więcej informacji odnośnie Rundy Narodowej HRMCC: http://elsa.org.pl/dzialalnosc/konkursy/european-human-rights-moot-court-competition/

Czytany 1660 razy
Reklama:
Najnowsze