Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
czwartek, 04 grudzień 2014 13:33

„Adwokat diabła” czyli sztuka wygrywania dla prawników Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

"Adwokat diabła. Krótki traktat o tym jak być naprawdę dobrym w sądzie” to pierwsza w Polsce książka dla prawników o sztuce występowania przed sądem. Kultowy brytyjski poradnik napisany lekkim, pełnym humoru stylem, krok po kroku prezentuje czytelnikowi techniki i praktyczne zalecenia oparte na 40-letnim doświadczeniu uznanego brytyjskiego prawnika procesowego, Iaina Morley’a.

 

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów prawa i młodych prawników, ale znajdą w niej inspirację także praktycy z wieloletnim doświadczeniem, a także osoby nie związane z prawem, a zainteresowane sztuką skutecznej perswazji. 

 

“Na polskim rynku brakuje książek z obszaru tzw. umiejętności miękkich przeznaczonych dla prawników. A stają się one coraz ważniejsze. Zmiany w sposobie prowadzenia rozpraw oraz rosnąca konkurencja zwiększy jeszcze znaczenie zdolności perswazyjnych adwokatów. Adwokat Diabła to najlepszy poradnik na jaki trafiłem w ciągu 16 lat praktyki procesowej” – mówi Piotr Staroń, Partner Zarządzający w kancelarii Staroń & Partners Sp. k., wydawca książki. 

 

Bezpośredni styl i zdroworozsądkowa, zwięzła argumentacja odróżnia “Adwokata diabła” od pozycji dotąd oferowanych prawnikom.  Autor prowadzi czytelnika przez kluczowe zasady i techniki prowadzenia sprawy sądowej, wyjaśniając ich praktyczne zastosowanie „W pracy adwokata nie chodzi o prawdę, ale o wygrywanie. Ważne jest, aby to zrozumieć, niezależnie od tego jak smutne lub nielogiczne może się to wydawać (…)” – pisze Iain Morley. 

 

Dlaczego możesz przegrać sprawę pomimo, że prawda jest po Twojej stronie? Jakich dwóch kluczowych rzeczy nigdy nie powinieneś robić prowadząc sprawę? Jak prezentować argumenty w sposób prosty, zwięzły, racjonalny, zgodny ze zdrowym rozsądkiem? Jak przesłuchiwać świadków i na czym polega różnica między przesłuchiwaniem świadków własnych i drugiej strony? – to tylko niektóre pytania, na które czytelnik znajdzie odpowiedź. 

 

Książka została wydana przez mec. Piotra Staronia, Partnera Zarządzającego w kancelarii Staroń & Partners Sp. k. i jest dostępna na stronach: 

Cena: 49 zł 

 

O autorze:

Iain Morley jest uznanym brytyjskim adwokatem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Praktykuje w Londynie, zajmując się przede wszystkim sprawami karnymi. Wielokrotnie występował przed międzynarodowymi trybunałami karnymi. Prowadzi szkolenia w Anglii oraz za granicą, ucząc innych prawników sztuki występowania przed sądem. Jest wykładowcą Brytyjskiej Izby Adwokackiej Inner Temple, gdzie prowadzi zajęcia dla aplikantów.

 

O wydawcy: 

Piotr Staroń jest Partnerem Zarządzającym w kancelarii Staroń & Partners Sp. k. świadczącej usługi prawnicze dla polskich i międzynarodowych podmiotów gospodarczych. Głównym obszarem praktyki kancelarii jest prowadzenie sporów sądowych, arbitrażowych i administracyjnych. 

 

Więcej na: www.staronpartners.com

Kontakt dla mediów: media@staronpartners.com

Czytany 9019 razy
Reklama:
Najnowsze