Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
wtorek, 07 marzec 2017 14:42

Rusza konkurs Kancelarii KNTM dla studentów prawa !

Napisane przez Kancelaria Radców Prawnych Koza – Nessmann – Tajak – Mura sp. p
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Rusza konkurs Kancelarii KNTM dla studentów prawa ! Kancelaria Radców Prawnych Koza – Nessmann – Tajak – Mura sp. p

ACTA NON VERBA – pod takim hasłem konkurs dla studentów III, IV oraz V roku prawa organizuje Kancelaria Radców Prawnych Koza – Nessmann – Tajak – Mura sp. p. - jedna z największych firm prawniczych na Śląsku.

Zadaniem uczestników będzie przygotowanie eseju prawniczego na jeden z zaproponowanych tematów z zakresu prawa zamówień publicznych oraz prawa własności intelektualnej. Dla autorów dwóch najlepszych prac czekają nagrody pieniężne w wysokości po 1.000 zł każda. Partner konkursu – Wydawnictwo C. H. Beck – ufundował również nagrody książkowe, 6 – miesięczne dostępy do platformy e – learningowej Beck Akademia oraz do  Systemu Informacji Prawnej Legalis.  

Jak podkreśla radca prawny Tomasz Nowak – partner kancelarii KNTM: „Konkurs ma na celu nauczenie młodych adeptów prawa analitycznego podejścia do problemów, z którymi przyjdzie im spotykać na co dzień w trakcie kariery zawodowej prawnika”.

Oprócz nagród pieniężnych i rzeczowych najlepsi uczestnicy Konkursu będą mieli możliwość odbycia płatnego stażu w kancelarii KNTM. Jak dodaje mec. Tomasz Nowak: „ Kancelaria KNTM od początku swojego istnienia wspiera rozwój najlepszych studentów prawa. Wielu z naszych obecnych prawników zaczynało swoją karierę właśnie na etapie praktyk studenckich w naszej kancelarii”.

O tym, że warto wziąć udział w konkursie, aby pierwsze kroki w zawodzie stawiać w poważnej kancelarii, przekonuje Magdalena Kamusińska, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, prawnik w Kancelarii KNTM: „Do Kancelarii KNTM trafiłam będąc na IV roku studiów. Była to moja pierwsza praktyka, zatem nie mając żadnego doświadczenia na tym polu, początkowo obawiałam się, czy w ogóle poradzę sobie z nowymi obowiązkami. Na szczęści okazało się, że praca w młodym, doświadczonym zespole oraz przyjazna atmosfera w pracy nie są tylko pustymi sloganami, a rzeczywiście odzwierciedlają atmosferę Kancelarii. Obecnie, po trzech latach pracy, mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że całe doświadczenie jakie dotychczas zdobyłam, to w dużej mierze zasługa pracy w KNTM oraz pomocy kolegów i koleżanek z zespołu, którzy – szczególnie na początku – zawsze służyli radą oraz chętnie dzielili się swoim doświadczeniem.”

Opinię tę potwierdza również Agnieszka Szary, obecnie studentka V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, oraz stażystka Kancelarii KNTM: „Za największą zaletę Kancelarii KNTM uważam indywidualne podejście do każdego praktykanta. Partnerzy Kancelarii już po pierwszym miesiącu praktyk zauważyli, w których dziedzinach prawa najlepiej się odnajduję i umożliwili mi rozwój właśnie w tym zakresie. Dodatkowo istotna  jest dla mnie możliwość pracy w językach obcych. Dzięki praktykom w Kancelarii KNTM mam stały kontakt z obcym słownictwem prawniczym, co w znacznym stopniu poprawiło mój stopień znajomości języków. Nie bez znaczenia jest dla mnie również fakt, iż praktyki w Kancelarii KNTM od początku są płatne.”

Partnerami konkursu ACTA NON VERBA są Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland oraz wydawnictwo C. H. Beck.

Dodatkowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie internetowej Kancelarii (www.kntm.pl) oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/KancelariaKNTM ).

Eseje wraz z oświadczeniami dostępnymi na stronie www.kntm.pl/konkurs należy przesłać drogą mailową do dnia 07 maja 2017 r. na adres: konkurs@kntm.pl. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi dnia 07 czerwca 2017 r. na stronie www.kntm.pl.

Czytany 2135 razy
Reklama:
Najnowsze