Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

Koło Naukowe Historii Doktryn UJ

Adres:ul. Bracka 12

Miasto:Kraków

Województwo:małopolskie

Website Title

Odwiedź nasz profil na: Website Title

Nazwa organu macierzystego / uczelni: Uniwersytet Jagielloński


Pomysł założenia Koła Naukowego Historii Doktryn zrodził się wśród seminarzystów profesora Michała Jaskólskiego na początku 2009 r., jako odpowiedź na duże zainteresowanie studentów tematyką wykładów prowadzonych przez Katedrę Historii Doktryn Politycznych i Prawnych. Tak więc dnia 2 kwietnia 2009 roku Koło rozpoczęło swoje regularne spotkania.


Koło funkcjonuje na zasadach klubu dyskusyjnego, w którym uczestniczą nie tylko studenci, lecz także zapraszani od czasu do czasu przedstawiciele kadry dydaktycznej. Spotykamy się na regularnych, cotygodniowych zebraniach, podczas których dyskutujemy na wskazany wcześniej temat, w który wprowadza tradycyjny, około dwudziestominutowy referat wygłaszany przez jednego z członków Koła. Poza spotkaniami organizujemy m.in konferencje naukowe, konkursy przedmiotowe, a w roku 2012 zainaugurowaliśmy pracę nad repetytorium.


Działalność w KNHD jest nie tylko okazją do poszerzenia zainteresowań w zakresie szeroko pojętej historii doktryn (w ramach przedmiotu spotykają się wszakże zarówno historia i filozofia, jak i elementy myśli ekonomicznej, socjologii, antropologii, czy psychologii), lecz również szansą do rozpoczęcia kariery naukowej.

Reklama:
Najnowsze