Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

From Human Wrongs to Human Rights: Wyzwania dla Współczesnej Nauki Praw Człowieka – Międzynarodowa Konferencja o Prawach Człowieka w Toruniu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„From Human Wrongs to Human Rights: Wyzwania dla Współczesnej Nauki Praw Człowieka” – Międzynarodowa Konferencja o Prawach Człowieka w Toruniu

Międzynarodowa Konferencja Akademicka „From Human Wrongs to Human Rights: Challenges for Contemporary Human Rights Law” odbędzie się w dniach 20-21 marca 2014r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Praw Człowieka „Homo homini”.

Bezpośrednim jej celem jest umożliwienie uczestnikom wymiany poglądów i opinii na delikatny temat ochrony praw człowieka, zwłaszcza w dobie gwałtownego rozwoju cywilizacji i społeczeństw, kiedy to o podstawowych wartościach często się zapomina w imię „innego dobra” bądź „większego dobra”. W tym roku, omawiać będziemy w szczególności wpływ praw człowieka i ich powiązania z innymi dziedzinami nauki, zwłaszcza biomedycyną, biotechnologią, ekonomią oraz ich postrzeganie w prawie międzynarodowym, a także czy i jakie jest dla nich miejsce w trakcie konfliktów zbrojnych.

Wszystkie te problemy, niezwykle aktualne, omówione zostaną przez ekspertów, a także studentów i doktorantów uczestniczących w panelach językowych: pierwszego dnia (czwartek, 20 marca) w języku angielskim, w tym referaty wygłoszone przez gości z zagranicy, drugiego dnia konferencji (piątek, 21 marca) przez studentów z Polski.

Szczegóły dostępne są na stronie konferencji: www.conferencetorun.cba.pl oraz na Facebooku (strona wydarzenia - https://www.facebook.com/events/667931023247787/).

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: czwartek, 20 marzec 2014
  • Miejsce wydarzenia: Toruń
K2_READED 1507 razy
Reklama:
Najnowsze