Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Konkursu Wiedzy Prawniczej „Lex Empiricus”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kancelaria Ślązak, Zapiór i Wspólnicy oraz Stowarzyszenie ELSA działające przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach zapraszają studentów i absolwentów Wydziałów Prawa i Administracji do wzięcia udziału w trzeciej edycji Konkursu Wiedzy Prawniczej „Lex Empiricus”. Patronat nad konkursem objął dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach - adw. Jerzy Pinior.

Konkurs będzie się składał z II etapów. W I etapie uczestnicy otrzymają do rozwiązania kazus prawniczy na którego rozwiązanie mają czas do 14 listopada. Do II etapu – finału zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 10 najlepszych uczestników. Finał odbędzie się 19 listopada podczas Dni Edukacji Prawniczej na Uniwersytecie Śląskim. Finał ma charakter symulacji codziennej pracy prawnika. Uczestnicy będą mieli za zadanie podczas kilku godzin wykazać się umiejętnościami zastosowania swojej wiedzy w udzieleniu krótkiej porady prawnej, przedstawieniu argumentacji procesowej i szeregu innych zadań. Finał odbędzie się przy udziale publiczności. W związku z charakterem części finałowej, poczynania uczestników będzie oceniać jury.

Dla zwycięzców (miejsca I – III) konkursu zostały przewidziane atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe przygotowane przez organizatorów Konkursu oraz Partnerów Konkursu: Wydawnictwo Wolters Kluwer oraz Wydawnictwo C.H. Beck Sp. z o.o.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, warunków zgłoszeń, jego regulaminu oraz nagród można znaleźć na stronie internetowej www.kancelaria-szip.pl/konkurs.

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: środa, 19 listopad 2014
  • Miejsce wydarzenia: Katowice
K2_READED 2054 razy
Reklama:
Najnowsze