Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Panel dyskusyjny: Realizacja prawa do edukacji seksualnej w Polsce

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Panel dyskusyjny: Realizacja prawa do edukacji seksualnej w Polsce © ELSA Warszawa

Jednym z podstawowych praw człowieka jest prawo do edukacji.  Najczęściej kojarzy nam się ono z dostępem do szkół, czy uniwersytetów. O ile nie mamy wątpliwości, że w Polsce nauczanie klasycznych przedmiotów jak historia czy matematyka, nie stanowi przedmiotu sporu co do zakresu ich realizacji, o tyle interesująca stała się ostatnimi czasy dyskusja, dotycząca dostępu do edukacji seksualnej w Polsce. Po dostaniu się do internetu zdjęć podręczników do wychowania do życia w rodzinie, społeczeństwo zaczęło zastanawiać się nad poziomem merytorycznym owych zajęć oraz sensem ich prowadzenia w taki sposób.


Studenci Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Warszawa również zapraszają Państwa do wzięcia udziału w dyskusji na ten temat w ramach ELSA Day - dnia, w którym cała sieć Stowarzyszenia, we wszystkich 44 państwach działania, skupia się na tematyce praw człowieka. W tym roku jest to konkretnie prawo do edukacji. Spotkanie odbędzie się w środę - 28 listopada w budynku Samorządu Studentów UW (Kampus Główny UW - Krakowskie Przedmieście 26/28) w sali 200, o godzinie 20:00. Jako eksperci w tej dziedzinie wypowiedzą się Pani dr hab. Mariola Bieńko z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz Pani Katarzyna Banasiak - edukatorka seksualna z Grupy "Ponton".

W czasie spotkania będziemy zastanawiać się nad tym czy państwo ma wobec młodzieży obowiązek tak samo uczyć historii jak edukować w sprawach aktywności seksualnej, na jakiej podstawie, jak to wygląda w praktyce i co ważniejsze: jak powinno wyglądać? Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji. 

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: środa, 28 listopad 2018
  • Miejsce wydarzenia: Warszawa
K2_READED 1008 razy
Reklama:
Najnowsze