Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
czwartek, 24 maj 2012 08:51

Jak osiągnąć sukces zawodowy?

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
© michael flippo - fotolia.com © michael flippo - fotolia.com

W dzisiejszych czasach wymaga się od młodych osób dużej elastyczności aby dopasować się do reguł obowiązujących w danej firmie. Reguły te zależą od kultury organizacyjnej firmy, sposobu zarządzania i oczywiście od oczekiwań przełożonego. Aby osiągnąć sukces, absolwenci przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego stanowiska, powinni zrobić  analizę swoich mocnych i słabych stron na tle wymagań rynku pracy.

 

Oto kilka umiejętności  które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w pracy zawodowej:


- umiejętność pracy w grupie. Pracodawcy bardzo cenią osoby otwarte, komunikatywne, które potrafią współpracować w grupie. Dzięki temu praca jest bardziej efektywna, zwiększa szansę na powodzenie całego przedsięwzięcia i wiąże się oczywiście z przyśpieszeniem realizacji danych projektów;
- zdolności analityczne. W pracy zawodowej bardzo ważne są umiejętności analitycznego myślenia, wyciągania wniosków. Dzięki nim nasza praca jest efektywna;
-sumienność . Odnosi się do zadaniowej sfery życia człowieka. Człowiek o wysokim stopniu sumienności opisywany jest jako zorganizowany, odpowiedzialny, ambitny i wytrwały.

 

Należy także pamiętać, że problemy osobiste i  rodzinne zostawiamy przed drzwiami firmy. W pracy naszym zadaniem jest wykonywanie jak najlepiej swoich obowiązków. Źle widziane w oczach szefa będzie usprawiedliwiane się problemami rodzinnymi lub absorbowanie nimi pozostałych pracowników. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest dbanie o miłą atmosferę w pracy. Jeżeli będziemy plotkować, narzekać zostaniemy negatywnie postrzegani przez innych pracowników. Warto również wiedzieć, że około 20% nieoficjalnych informacji trafia do przełożonego. Następną ważną umiejętnością w pracy jest korzystanie z doświadczenia innych pracowników. Dzięki temu możemy zdobyć bardzo cenne wskazówki od ekspertów w danej dziedzinie. Należy również pamiętać o kreatywności. Pracodawcy cenią osoby posiadające innowacyjne rozwiązania, które potrafią inaczej spojrzeć na różne kwestie. Na koniec należy podkreślić swoją indywidualność. Może się to wiązać z uprawianiem ciekawego hobby lub też wyrażaniem siebie poprzez ubiór. Podkreślenie własnej indywidualności zwiększa szanse na to, że pracownik zostanie zauważony.

Czytany 3159 razy
Reklama:
Najnowsze