Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
poniedziałek, 11 luty 2013 13:10

GoldenLine – potrójne myślenie – jak skutecznie pisać o sobie? Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
GoldenLine – potrójne  myślenie – jak skutecznie pisać o sobie? nyul - fotolia.com.jpg

GoldenLine.pl to polski serwis społeczności owy, znany ze specjalizacji w kontaktach zawodowo-biznesowych, to strona internetowa, która pozwala na korzystanie z jednej z metod selekcji i rekrutacji - direct search. Rekrutacja bezpośrednia pozwala na przejęcie inicjatywy przez specjalistów poszukujących pracowników. To firmy aktywnie przeszukują Internet w celu znalezienia swojej perły, one wychodzą naprzeciw kandydatom.

GoldenLine jest jedną ze stron, która stanowi źródło poszukiwań kandydata. Osoby poszukujące pracy mogą tam zamieścić swoje CV i tylko oczekiwać na telefon od pracodawców.

Choć na pozór może wydawać się to genialnie prostym i wygodnym rozwiązaniem zarówno dla osób poszukujących pracy (nie muszą codziennie rano sprawdzać ofert pracy, wysyłać CV i redagować listów motywacyjnych), jak i firm poszukujących pracowników, dla których często liczy się czas, natychmiastowe znalezienie osoby na vacat, dzięki czemu niekonieczne jest zamieszczanie ofert i oczekiwania na nadsyłane CV, GoldenLine proponuje konkretne miejsce z gotową bazą osób i informacjami o nich. Należy się jednak zastanowić jak te proste rozwiązanie obrócić na swoją korzyść, aby stało się przepustką do otrzymania zaproszenia na rozmowę.

Jakie informacje powinny się znaleźć, by „ułatwić” pracodawcom i firmom zajmującym się doradztwem personalnym wyszukanie przyszłych pracowników? Zanim zaczniesz wprowadzać informacje o sobie, warto zatrzymać się i zastanowić nad trzema bardzo ważnymi aspektami:

- Zastanów się jakiego stanowiska poszukujesz i jakich firm spojrzenie chcesz przyciągnąć. Wpisując z marszu wszystkie dane o sobie narażasz się na rozmydlenie swojego CV- pamiętaj, że podobnych ogłoszeń jest bardzo dużo i ekspert ds. rekrutacji poświęci tylko chwilę na przejrzenie Twojego CV. Zastanów się jak wygląda twoja wymarzona firma i stanowisko pracy, następnie zrób research na rynku, przyjrzyj się podobnym firmom, jak działają, jakie mają priorytety, obecnych pracowników i stwórz możliwy profil kandydata, którego mogą poszukiwać. Istotne jest ukierunkowanie siebie, sprecyzowanie co dokładnie chce się w przyszłości robić, w jakiej firmie pracować. Dlatego wpisywane dane muszą być wyselekcjonowane pod kątem poszukiwanej pracy, żeby przedstawiały Cię jako osobę odpowiednią, posiadającą pożądane umiejętności.

- Podkreśl swoje atuty! Precyzując swoje wymarzone stanowisko pracy weź pod uwagę umiejętności miękkie, która są prawie tak samo istotne jak zdobyty stopień naukowy i wiedza. W dzisiejszych czasach, kiedy nie możliwe jest uniknięcie kontaktów społecznych kompetencje interpersonalne i umiejętność pracy w grupie są bardzo ważne. Wymień, te które są najbardziej pożądane z punktu widzenia przyszłego pracodawcy. Pamiętaj by były to umiejętności prawdziwe, te które rzeczywiście posiadasz!

- Wyróżnij się! Kolejne miejsce do zatrzymania się i zrobienia analizy siebie. Mając w pamięci, iż specjalista ds. rekrutacji poświęca tylko kilkadziesiąt sekund na twoje CV zastanów się co może wyróżnić ciebie, spowodować uśmiech czy też pozytywne zdziwienie czytającego, które spowoduje, że zostaniesz w pamięci na dłuższy czas i przy powitaniu na rozmowie kwalifikacyjnej będziesz osobą charakterystyczną - tą od np. „rodnej mowy” – pasjonata kaszubskiej mowy i kultury.

CV powinno być tylko twoje – unikalne i zindywidualizowane, przedstawiające cie jako osobę barwną, odpowiadającą poszukiwanemu profilowi. GoldenLine to twoja wizytówka, a zarazem przepustka do dalszego etapu rekrutacji. Niech to nie będzie list wilczy, ale bilet do sukcesu. Powodzenia.

 

 

Czytany 6942 razy
Reklama:
Najnowsze