Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
niedziela, 30 maj 2010 22:00

Podsumowanie Konferencji: Quo Vadis Iurisdictio – kierunki zmian w orzecznictwie podatkowym

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniach od 21 do 23 maja w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się IV Ogólnopolska „Quo Vadis Iurisdictio – kierunki zmian w orzecznictwie podatkowym” zorganizowana przez Sekcję Prawa Podatkowego Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa UJ, a sponsorowana przez: KPMG, Deloitte, Accreo Taxand oraz Wydawnictwo Wiedza i Praktyka.

Tegoroczne Spotkanie zgromadziło najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie prawa podatkowego – sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego, przedstawicieli zarówno polskich jak i zagranicznych ośrodków naukowych, reprezentantów międzynarodowych firm doradczych oraz, po raz pierwszy w historii konferencji, przedstawiciela skarbowego.

Wśród poruszanych problemów znalazły się te dotyczące poszczególnych ustaw podatkowych(np. „Działalność gospodarcza sportowców na gruncie ustawy o podatkach dochodowych od osób fizycznych”), Ordynacji podatkowej (np. „Postępowanie podatkowe w orzecznictwie sądów administracyjnych”) oraz wpływu orzecznictwa Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości na stanowisko polskiej judykatury (np. „Kształtujące się orzecznictwo w zakresie zgodności ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych z prawem unijnym”).

IV Ogólnopolska Konferencja „Quo Vadis Iurisdictio – kierunki zmian w orzecznictwie podatkowym” była wspaniałym polem dla przedstawienia kontrowersji w przepisach oraz najnowszej linii orzecznictwa zarówno organów podatkowych jak i sądów administracyjnych. Była ona także konfrontacji poglądów i wypracowywania innowacyjnych rozwiązań.

Czytany 1818 razy
Reklama:
Najnowsze