Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
poniedziałek, 09 luty 2015 09:00

Ogólnopolskim Konkurs na Glosę do Orzeczenia Sądu Najwyższego z zakresu prawa pracy Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Koło Naukowe Prawa Pracy TBSP UJ już po raz czwarty ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie na Glosę do Orzeczenia Sądu Najwyższego z zakresu prawa pracy. Zadanie konkursow jest tylko jedno - napisanie glosy do wybranego przez organizatorów orzeczenia Sądu Najwyższego z zakresu prawa pracy. Każdy kto choć raz zmagał się z tym niezwykle wymagającym zadaniem wie, że napisanie „dobrej” glosy może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, że prace konkursowe oceniać będą wybitni
specjaliści z zakresu prawa pracy.

Konkurs skierowany jest do wszystkich studentów wydziałów prawa i administracji w Polsce będących co najmniej na III roku. Rywalizacja przebiega jednoetapowo. Uczestnicy piszą glosę do jednego z trzech proponowanych przez organizatorów orzeczeń Sądu Najwyższego, po wnikliwej analizie prac przez Jury Konkursu, zostają ogłoszone wyniki.

Zwieńczeniem rywalizacji jest uroczysta gala finałowa podczas, której nagrodzeni zostają autorzy najlepszych prac.

Celem IV Ogólnopolskiego Konkursu na Glosę jest stworzenie studentom prawa możliwości nabycia umiejętności pisania naukowych komentarzy do orzeczeń sądowych, zachęcanie do podejmowania prób samodzielnej analizy badawczej wyroków wraz z ich uzasadnieniami, a także rozwinięcie aktywności naukowej oraz sztuki argumentacji i obrony własnego stanowiska.
Konkurs stwarza także doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy z zakresu prawa pracy.

Na prace czekamy do 28 lutego- prace prosimy wysyłać na adres: knpp.tbspuj@gmail.com

Więcej informacji na Stronie internetowej Koła:  https://sekcjaprawapracy.wordpress.com/

oraz na Facebook`u:  https://www.facebook.com/events/322893811241160/ZAPRASZAMY!

Czytany 1945 razy
Reklama:
Najnowsze