Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
piątek, 13 marzec 2015 14:40

XIX edycja Lokalnego Konkursu Krasomówczego Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

plakatLKK

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Katowice zaprasza w ramach publiczności na XIX edycję Lokalnego Konkursu Krasomówczego, która obędzie się 18 marca 2015 roku o godzinie 13:30,  na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Lokalny Konkurs Krasomówczy adresujemy do studentów prawa i administracji naszego wydziału. Główną ideą organizowania konkursu jest rozwijanie i doskonalenie umiejętności sprawnego i skutecznego korzystania ze zdobytej w toku studiów wiedzy prawniczej, a także zdobycie doświadczenia w zakresie płynnego posługiwania się językiem prawniczym oraz podkreślenie znaczenia sztuk autoprezentacji, argumentacji oraz oracji.

Zadanie konkursowe polega na wygłoszeniu 10-minutowej mowy, symulującej mowę kończącą postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Uczestnicy występują parami jako przeciwnicy procesowi. Podstawy wystąpień uczestników stanowią kazusy z zakresu prawa karnego, cywilnego i administracyjnego wylosowane na tydzień przed konkursem.

Główną nagrodą jest płatna praktyka w renomowanej kancelarii prawniczej oraz udział w ogólnopolskiej edycji konkursu, która odbędzie się w Szczecinie. Oprócz tego zwycięzcy  otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Czytany 2036 razy
Reklama:
Najnowsze