Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
środa, 29 kwiecień 2015 14:02

Uczelnia Łazarskiego najlepsza wśród polskich uczelni w rankingu U-Multirank Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczelnia Łazarskiego uzyskała najlepsze wyniki wśród polskich szkół wyższych w drugiej edycji rankingu U-Multirank przygotowanego na zlecenie Komisji Europejskiej*. Ponadto znalazła się w elitarnym gronie 8 proc. najwyżej ocenionych spośród wszystkich uczelni z całego świata biorących udział w rankingu, obok Harvard University i Masachussets Institute of Technology.

U-Multirank to pierwszy globalny ranking, który ma na celu szeroki przegląd oferty edukacyjnej szkół wyższych. Zestawienie służy do międzynarodowego porównania uniwersytetów i ocenia ponad 1 200 szkół wyższych z 83 krajów.

Uczelnia Łazarskiego w czołówce

Uczelnia Łazarskiego, biorąc pod uwagę wszystkie kryteria, została najlepszą polską uczelnią wyższą. Na poziomie ogólnouniwersyteckim doceniono pięć obszarów jej działalności, takich jak nauczanie i uczenie (teaching & learning), zdolność do transferu wiedzy (knowledge transfer), poziom umiędzynarodowienia (international orientation), zaangażowanie w sprawy regionu (regional engagement) oraz badania naukowe (research). Każdy z obszarów został zdefiniowany na podstawie kilkudziesięciu wytycznych. Uczelnia otrzymała najwyższe noty aż w 11 z nich, w tym m.in. wskaźnika ukończenia studiów licencjackich, przychodów uzyskanych z ciągłego rozwoju zawodowego, liczby programów prowadzonych w językach obcych, mobilności studentów, powiązania kariery zawodowej absolwentów i studentów z lokalnym rynkiem pracy, a także współpracy uczelni z parterami biznesowymi oraz nowo powstającymi przedsiębiorstwami.

U-Multirank to globalne narzędzie pozwalające porównać oferty uczelni. Czołowe miejsce Łazarskiego wśród innych uczelni jest efektem wieloletniej, konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, zakładającej nieustające doskonalenie się kadry dydaktycznej, a także ciągłej dbałości o jakość kształcenia - mówi prof. Krystyna Iglicka-Okólska, rektor Uczelni Łazarskiego. - Od lat promujemy współpracę międzynarodową, a także umożliwiamy podjęcie studiów w języku angielskim, realizowanych wspólnie z Coventry University. Równocześnie współpracujemy z wieloma podmiotami na rynku, dbając o praktyczny wymiar przekazywanej wiedzy. Młodzi ludzie myślą o swojej przyszłości pragmatycznie. Chcą mieć pewność, że uczelnia da im nie tylko solidne wykształcenie na europejskim poziomie, ale też konkretne perspektywy zawodowe – podkreśla pani profesor.

Zestawienie według kryteriów najważniejszych dla użytkownika

Ranking nie generuje zbiorczej listy uczelni uporządkowanej według ocen. Zestawienie pozwala na porównanie instytucji w pięciu obszarach pod kątem 32 kryteriów. Każda z kategorii otrzymuje notę od A, oznaczającą bardzo dobrą, do E, czyli słabą. Użytkownik może utworzyć własny ranking, sam zdefiniować interesujące go kategorie tak, aby otrzymać kompleksowe zestawienie wyników dostosowanych do jego preferencji i potrzeb informacyjnych.

U-Multirank pozwala ocenić potencjał uczelni pod względem rozwoju gospodarczego oraz tworzenia miejsc pracy. Ranking jest narzędziem wielowymiarowym, umożliwiającym wszystkim grupom, poczynając od przyszłych i obecnych studentów oraz środowiska akademickiego, kończąc na potencjalnych partnerach i decydentach - sprawdzenie jak w interesujących ich obszarach radzi sobie konkretna uczelnia.

Nowoczesny, niezależny i wielowymiarowy

Interaktywny ranking jest dostępny w języku angielskim pod adresem www.umultirank.org. Powstał na zlecenie Komisji Europejskiej. W okresie 2013-2017 otrzyma 4 miliony EUR z funduszy UE. Został opracowany przez niezależne konsorcjum kierowane przez Centre for Higher Education (CHE) w Niemczech, Center for Higher Education Policy Studies (CHEPS) Uniwersytetu Twente oraz Centre for Science and Technology Studies (CWTS) Uniwersytetu Leiden.

Dane do rankingu są pobierane z kilku źródeł. Informacje są dostarczane przez uczelnie, pochodzą z międzynarodowych baz danych bibliometrycznych i patentowych, a także z sondaży przeprowadzony wśród 85 tys. studentów z uczestniczących w ranking uniwersytetów.

*Źródło: Liderzy uczenia, 30 kwietnia 2015 [dostęp: 01.04.15], <http://ec.europa.eu/polska/news/150330_ranking_uczelni_pl.htm>

***

Uczelnia Łazarskiego jest czołową uczelnią ekonomiczno-prawniczą w Warszawie. Zajmuje pierwsze miejsce w Rankingach Wydziałów Prawa wśród uczelni niepublicznych według „Dziennika Gazety Prawnej” oraz „Rzeczpospolitej”. Jej Wydział Ekonomii i Zarządzania plasuje się jako najlepszy praktycznie kształcący na rynku w ratingu „Briefu”. Uczelnia tworzy kierunki wspólnie z pracodawcami i dostosowuje system kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Pomaga studentom rozpocząć karierę zawodową w międzynarodowym środowisku. Oferta edukacyjna uczelni to studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, MBA, LLM, seminaria doktorskie, szkolenia i kursy językowe. Uczelnia oferuje również studia anglojęzyczne z brytyjskim dyplomem Coventry University. Więcej informacji na www.lazarski.pl.

Czytany 3203 razy
Reklama:
Najnowsze