Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
czwartek, 21 maj 2015 10:06

Ocena wyróżniająca dla prawa na Uczelni Łazarskiego Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polska Komisja Akredytacyjna uznała, że kształcenie prowadzone na kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego zasługuje na najwyższą ocenę wyróżniającą. Jedynie cztery inne uczelnie w Polsce mogą pochwalić się taką opinią , w tym Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski. W odróżnieniu od innych recenzowanych szkół wyższych, Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego otrzymał ocenę wyróżniającą we wszystkich ośmiu badanych przez PKA kategoriach.

Wydział plasuje się na czołowych lokatach w corocznych rankingach wydziałów prawa. Ta wysoka pozycja została teraz dodatkowo wzmocniona oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Wśród kategorii ocenionych przez PKA jako wyróżniające znajdują się: koncepcja rozwoju kierunku, cele i efekty kształcenia, system ich weryfikacji, a także program studiów, zasoby kadrowe, infrastruktura dydaktyczna, prowadzone badania naukowe, system wsparcia studentów w procesie uczenia się oraz wewnętrzny system zapewnienia jakości kształcenia.

- To dla nas zaszczyt i wielka radość, że kolejny raz nasz wydział został tak wysoko oceniony. Ciężko pracujemy, konsekwentnie realizujemy strategię własnego rozwoju i koncentrujemy się na ciągłym podwyższaniu jakości kształcenia – mówi dr Mieczysław Błoński, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. –  To wszystko razem powoduje, iż wydział osiąga takie sukcesy. Kładziemy nacisk na wysoki poziom programu studiów, praktyczny aspekt kształcenia, realizację projektów badawczych i współpracę międzynarodową. Naszych studentów traktujemy jak partnerów. Współpracują oni na co dzień z wybitną kadrą naukową.

Potwierdzeniem przyznanej oceny jest Uchwała nr 248/2015 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 23.04.2015 roku.

Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją finansowaną z budżetu państwa. Działa ona w ramach polskiego systemu szkolnictwa wyższego na rzecz doskonalenia jakości kształcenia we wszystkich uczelniach publicznych i niepublicznych. Poddanie się ocenie PKA jest obligatoryjne. 

Czytany 1794 razy
Reklama:
Najnowsze