Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
wtorek, 30 czerwiec 2015 07:57

Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego najlepszy w Polsce wśród szkół niepublicznych Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczelnia Łazarskiego logo

Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego najlepszy w Polsce wśród szkół niepublicznych

Już po raz piaty Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego wygrywa w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”. Został uznany za najlepszy wśród uczelni niepublicznych m.in. pod kątem warunków i jakości kształcenia, a także wymogów stawianych studentom i jakości absolwentów. Czołowe miejsce Łazarskiego na podium nie było zaskoczeniem, ponieważ już od pierwszej edycji rankingu zajmuje on silną pozycję lidera w kształceniu prawników.

W opublikowanym 26 czerwca zestawieniu poznaliśmy najlepsze wydziały prawa wśród publicznych i niepublicznych szkół wyższych z całego kraju. W tym roku na szczycie znalazł się Uniwersytet Jagielloński, zaś najlepszą wśród szkół niepublicznych została Uczelnia Łazarskiego. W IX rankingu Wydziałów Prawa, na który czekali przede wszystkim maturzyści planujący dalszą edukację, zostały ocenione cztery kategorie: kadra, jakość i warunki kształcenia, wymogi stawiane studentom, jakość absolwentów oraz zdawalność na aplikację.

W tegorocznym rankingu Łazarski dystansuje kolejne uczelnie przewagą punktową. W tym roku uzyskał łącznie 86,25 pkt. i wyprzedza aż 12 z 17 wydziałów prawa uczelni państwowych, w tym m.in. Uniwersytet w Białymstoku i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na szczególną uwagę zasługują wysokie noty Uczelni Łazarskiego uzyskane w kategorii jakość i warunki kształcenia – 43 pkt., a także wymogi i jakość absolwentów – 14,5 pkt. W rankingu wyróżniono ponadto kadrę naukową uczelni – ocenioną na 28 pkt. W tym roku w rankingu można było uzyskać maksymalnie 111 pkt., w tym 35 pkt. za kadrę, 52 pkt. za jakość i warunki kształcenia, 15 pkt. - za wymogi stawiane studentom i jakość absolwentów oraz 9 pkt. za zdawalność na aplikację.

- Otrzymane wyróżnienie jest powodem do dumy, ale przede wszystkim motywacją do jeszcze większej pracy. Nieustannie dbamy o wysoką jakość kształcenia i kadrę naukową. Obecnie na Wydziale mamy dziewiętnastu profesorów, czyli samodzielnych pracowników po habilitacji. Są to wybitni specjaliści i eksperci na światowym poziomie – mówi dr Mieczysław Błoński, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. – Na Wydziale studenci mają do wyboru aż szesnaście praktycznych specjalizacji. Mamy bardzo ambitnych studentów, którzy często łączą karierę akademicką po studiach z pracą zawodową w kancelariach. Śledzimy także losy naszych absolwentów i z ogromną przyjemnością możemy stwierdzić, że radzą sobie wyjątkowo dobrze. Mamy przykłady karier w największych polskich kancelariach oraz międzynarodowych korporacjach. A co najważniejsze absolwenci wracają do nas na studia podyplomowe, czy International Legal Skills lub do prowadzonych przez nas szkół prawa obcego. Jest to dla nas wyraz zaufania oraz satysfakcji z odebranej edukacji – dodaje dziekan.

Czerwcowy ranking jest zwieńczeniem długiej listy sukcesów Uczelni Łazarskiego, odzwierciedlających pozycję uczelni jako ważnego ośrodka akademickiego zarówno w Polsce, jak i na świecie. Polska Komisja Akredytacyjna wizytująca Uczelnię przyznała w kwietniu Wydziałowi Prawa ocenę wyróżniającą we wszystkich, ośmiu badanych kategoriach. Miesiąc wcześniej w globalnym rankingu U-Multirank, który powstał na zlecenie Komisji Europejskiej, Łazarski znalazł się w elitarnym gronie 8 proc. najwyżej ocenionych spośród wszystkich uczelni biorących w nim udział, obok Harvard University i Masachussets Institute of Technology. Kolejnym osiągnięciem w tym roku było uzyskanie wysokiej lokaty w Rankingu Wydziałów Prawa „Rzeczpospolitej”. Uczelnia Łazarskiego znalazła się w nim obok siedmiu najlepszych uniwersytetów w Polsce. Wydział uplasował się na trzecim miejscu pod względem potencjału naukowego.

Te liczne wyróżnienia sprawiają, że Uczelnia Łazarskiego jest liderem w edukacji i może konkurować z najlepszymi uczelniami państwowymi. W konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju Uczelnia Łazarskiego inspiruje się najlepszymi - jej brytyjski partner Coventry University uzyskał piętnaste miejsce w Wielkiej Brytanii według rankingu Guardian University Guide 2016.

***

Uczelnia Łazarskiego jest czołową uczelnią ekonomiczno-prawniczą w Warszawie. Zajmuje pierwsze miejsce w Rankingach Wydziałów Prawa wśród uczelni niepublicznych według „Dziennika Gazety Prawnej” oraz „Rzeczpospolitej”. Jej Wydział Ekonomii i Zarządzania został uznany najlepszy, praktycznie kształcący, w ocenie „Briefu”. Łazarski jest najlepszą polską uczelnią według globalnego rankingu U-Multirank, powstałego na zlecenie Komisji Europejskiej. Uczelnia tworzy kierunki wspólnie z pracodawcami i dostosowuje system kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Pomaga studentom rozpocząć karierę zawodową w międzynarodowym środowisku. Oferta edukacyjna uczelni to studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, MBA, LLM, seminaria doktorskie, szkolenia i kursy językowe. Uczelnia oferuje również studia anglojęzyczne z brytyjskim dyplomem Coventry University. Więcej informacji na www.lazarski.pl.

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Smyczyńska
Uczelnia Łazarskiego
a.smyczynska@lazarski.edu.pl
tel. +48 22 54 35 508
kom. +48 502 373 147

Anna Drzewiecka
Public Dialog
a.drzewiecka@publicdialog.pl
tel. +48 22 100 68 12
kom. +48 535 009 574
        

Czytany 2170 razy
Reklama:
Najnowsze