Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
wtorek, 19 styczeń 2016 15:03

V Ogólnopolski Konkurs na glosę do orzeczenia Sądu Najwyższego z zakresu prawa pracy Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koło Naukowe Prawa Pracy TBSP UJ już po raz piąty ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie na Glosę do Orzeczenia Sądu Najwyższego z zakresu prawa pracy. Zadanie konkursowe jest tylko jedno- napisanie glosy do wybranego przez organizatorów orzeczenia Sądu Najwyższego z zakresu prawa pracy. Każdy kto choć raz zmagał się z tym niezwykle wymagającym zadaniem wie, że napisanie „dobrej” glosy może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, że prace konkursowe oceniać będą wybitni specjaliści z zakresu prawa pracy.

Konkurs skierowany jest do wszystkich studentów wydziałów prawa i administracji w Polsce będących co najmniej na III roku. Rywalizacja przebiega jednoetapowo. Uczestnicy piszą glosę do jednego z trzech zaproponowanych przez organizatorów orzeczeń Sądu Najwyższego, po wnikliwej analizie prac przez Jury Konkursu, zostają ogłoszone wyniki. Zwieńczeniem rywalizacji jest uroczysta gala finałowa podczas, której nagrodzeni zostają autorzy najlepszych prac.

Celem V Ogólnopolskiego Konkursu na Glosę jest stworzenie studentom prawa możliwości nabycia umiejętności pisania naukowych komentarzy do orzeczeń sądowych, zachęcanie do podejmowania prób samodzielnej analizy badawczej wyroków wraz z ich uzasadnieniami, a także rozwinięcie aktywności naukowej oraz sztuki argumentacji i obrony własnego stanowiska. Konkurs stwarza także doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy z zakresu prawa pracy.

Na prace czekamy do 15 marca - prace prosimy wysyłać na adres: knpp.tbspuj@gmail.com

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/908813615850761/

ZAPRASZAMY!

Czytany 2970 razy
Reklama:
Najnowsze