Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
piątek, 12 luty 2016 15:00

UW MOOT 2016 Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

UW MOOT jest pierwszą tego typu inicjatywą organizowaną przez Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przy współpracy z Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Konkurs wyróżnia się możliwością wzięcia w nim udziału już od pierwszego roku studiów prawniczych na wszystkich wydziałach prawa w Polsce. Jego celem jest promocja alternatywnych metod rozwiązywania sporów, a także rozwijanie praktycznych umiejętności prawniczych, takich jak zdolności argumentacji i przemawiania. Co więcej, studenci będą mieli szansę wykorzystania zdobytej na studiach wiedzy teoretycznej.

Udział w UW MOOT może także stanowić przygotowanie dla osób zainteresowanych udziałem w tego typu prestiżowych konkursach międzynarodowych.

UW MOOT składa się z dwóch etapów- pisemnego i ustnego. Do etapu pisemnego studenci przystępują zorganizowani w dwuosobowe grupy, po zarejestrowaniu się przez formularz dostępny na stronie internetowej. Ich zadaniem będzie przygotować esej oceniający wyrok sądu, który organizatorzy zamieszczą na stronie.

Po wyłonieniu najlepszych grup etapu pisemnego, uczniowie otrzymują kolejne kazusy prawne i zostają im przydzielone role powoda lub pozwanego. Etap ustny, czyli właściwe symulacje obrad odbędą się 22 i 23 kwietnia 2016 roku. Składać się będą z ćwierćfinału, półfinału i finału. W kolejnych etapach wyłaniana będzie drużyna, która lepiej zaprezentowała swoje racje przed profesjonalnym składem sędziowskim.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie UW MOOT.
Szczegóły: https://www.facebook.com/uwmoot

Czytany 2235 razy
Reklama:
Najnowsze