Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
poniedziałek, 22 luty 2016 08:24

Debata „ Umowa o pracę vs umowy cywilnoprawne” Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną debatę cyklu „Przeciwwaga”, która ma na celu przybliżenie młodym ludziom plusów i minusów umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych.

Wydawałoby się, że większość studentów marzy o tym by być zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, lecz czy na pewno tzw. „śmieciówki” są takie straszne, jak je malują?

Umowa o pracę ma wiele zalet, między innymi: pracodawca obowiązany jest opłacać składki ubezpieczenia społecznego, ponadto umowa ta daje ochronę przed jej rozwiązaniem oraz gwarancje minimalnego wynagrodzenia. Jednak dla niektórych korzystniejsze wydają się być umowy o dzieło i zlecenie, które dają przyjmującemu zlecenie swobodę co do miejsca, czasu i sposobu wykonania pracy.

Podczas debaty swoje poglądy skonfrontują: Mec. Karolina Shiffter – adwokat w kancelarii Raczkowski Paruch, wcześniej przez 5 lat pracowała w Departamencie Prawa Pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz Dr Izabela Szczygielska – doktor nauk humanistycznych oraz adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa pracy w Unii Europejskiej, jest również doradcą w kancelarii WBK.

Debata odbędzie się 2 marca 2016r. o godz. 18.30
w sali 1.3 w budynku Collegium Iuridicum II
przy ul. Lipowa 4
na Uniwersytecie Warszawskim.

Czytany 1635 razy
Reklama:
Najnowsze