Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
środa, 01 marzec 2017 11:01

UW MOOT 2017

Napisane przez Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
UW MOOT 2017 Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

UW MOOT jest pierwszą tego typu inicjatywą organizowaną przez Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs wyróżnia się niepowtarzalną możliwością wzięcia udziału już od pierwszego roku studiów prawniczych na wszystkich wydziałach prawa w Polsce. Jego celem jest promocja alternatywnych metod rozwiązywania sporów, a także rozwijanie praktycznych umiejętności prawniczych, takich jak zdolności argumentacji i przemawiania. Co więcej, studenci będą mieli szansę wykorzystania zdobytej na studiach wiedzy teoretycznej. Udział w UW MOOT może także stanowić przygotowanie dla osób zainteresowanych udziałem w tego typu prestiżowych konkursach międzynarodowych.

W tym roku będzie mieć miejsce II edycja Konkursu. Partnerem Merytorycznym konkursu jest kancelaria FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz. Konkurs został objęty patronatem przez takie Instytucje jak: Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej, Uniwersytet Warszawski oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

UW MOOT składa się z dwóch etapów- pisemnego i ustnego. W czwartek 30 marca oraz w piątek 31 marca w siedzibie Sądu Najwyższego będzie mieć miejsce właśnie etap ustny, w którym udział wezmą najlepsze drużyny z całego konkursu. Ich zadaniem będzie jak najlepiej zaprezentować swoje racje przed profesjonalnym składem sędziowskim. Dzięki temu, będą mieć szansę na przekonanie się, jak w praktyce wygląda obrona swojego klienta przed sądem.

 Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage: https://www.facebook.com/uwmoot/ oraz odwiedzenia naszej strony internetowej: http://uwmoot.com .

 

Czytany 2638 razy
Reklama:
Najnowsze