Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
wtorek, 11 kwiecień 2017 07:02

Pasjonujesz się prawem własności intelektualnej? Weź udział w konkursie Lex Go!

Napisane przez Joanna Knapik, Ślązak, Zapiór i Wspólnicy
Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Studenci wydziałów prawa i administracji mają możliwość rywalizować w nowym konkursie wiedzy i umiejętności prawniczych. 10 kwietnia 2017 roku rozpoczął się konkurs Lex Go, obejmujący tematykę szeroko rozumianego prawa własności intelektualnej oraz nowych technologii. Organizatorzy chcą dać jego uczestnikom możliwość skonfrontowania wiedzy akademickiej z wymogami, jakie stawiają dzisiejszym prawnikom klienci biznesowi.

Konkurs wiedzy prawniczej „Lex Go” skierowany jest do studentów prawa III, IV i V roku wydziałów prawa i administracji. Ideą rywalizacji jest umiejętne wykorzystanie wiedzy teoretycznej (akademickiej) w praktyce rynkowej. Zadaniem uczestników będzie nie tylko prawidłowe rozwikłanie problemu prawnego (kazusu), ale także przetłumaczenie nierzadko skomplikowanej treści przepisów i zastosowanych rozwiązań prawnych na język zrozumiały dla potencjalnego klienta biznesowego.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy, pisemny, etap obejmuje rozwiązanie jednego z dwóch kazusów opublikowanych przez organizatorów – poprzez sporządzenie opinii prawnej. Do etapu finałowego zakwalifikują się autorzy sześciu najlepszych opinii. Będą oni mieli za zadanie przedstawić ustnie zaproponowane przez siebie rozwiązanie kazusów przed jury, które będzie odgrywało rolę klienta – przedsiębiorcy prowadzącego działalność w branży IT. Celem uczestników będzie wytłumaczenie rozstrzygnięć zaproponowanych w opiniach prawnych, tak, aby zostały one zrozumiane i zaaprobowane przez klienta.

Organizatorami konkursu „Lex Go” jest Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak, Zapiór i Wspólnicy oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pierwszy etap konkursu rozgrywać się będzie online, finał natomiast organizowany jest w Katowicach. Nagrodą główną w konkursie jest płatny staż w Kancelarii.

Organizatorzy stawiają na osoby potrafiące łączyć wiedzę merytoryczną z prawdziwą pasją, umiejętnością nieszablonowego myślenia oraz potrafiące znaleźć wspólny język z klientem niebędącym prawnikiem. „Umiejętność łączenia precyzji myślenia analitycznego i energii podejścia biznesowego przypomina nieco zdolność pogodzenia wody z ogniem. Szukamy osób, które potrafią zrównoważyć te dwie przeciwności” - mówi dr Joanna Knapik z kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie konkursu: www.kancelaria-szip.pl/konkurs

Czytany 2434 razy
Reklama:
Najnowsze