Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
środa, 11 kwiecień 2018 09:14

Finał III Edycji UW MOOT

Napisane przez UW MOOT
Oceń ten artykuł
(11 głosów)
UW MOOT III Edycja UW MOOT III Edycja © Ewa Gutkowska

Już w ten czwartek w gmachu Sądu Najwyższego rozpocznie się etap ustny III Edycji Konkursu UW MOOT. Szesnastu najlepszych uczestników zorganizowanych w dwuosobowe drużyny zmierzy się ze sobą przed profesjonalnym składem sędziowskim, wcielając się w przydzieloną uprzednio w drodze losowania rolę powoda lub pozwanego. Prócz przedstawienia ustnej argumentacji zgodnej ze swoją rolą uczestnicy muszą się przygotować na spontaniczne pytania ze strony arbitrów.

Pierwszego dnia w salach B i F odbędą się ćwiećfinały i półfinały. Drugiego dnia w Sali A dwie najlepsze drużyny powalczą o tytuł zwycięzcy III Edycji UW MOOT, a także o atrakcyjne nagrody rzeczowe: voucher na kurs języka angielskiego dla prawników w szkole Legal English SAWICKI LLB, a także możliwość odbycia płatnych praktyk w Kancelarii Łaszczuk. Również zdobywców drugiego miejsca czeka możliwość odbycia płatnych praktyk - w Kancelarii Clifford Chance.

Więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie http://uwmoot.com/. Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego fanpage’a konkursu https://www.facebook.com/uwmoot/, gdzie już wkrótce pojawi się formularz zgłoszeniowy dla widowni (zapisy obowiązkowe).


Sponsorzy Konkursu
:

Stowarzyszenie Odpowiedzialni.pl (https://www.facebook.com/odpowiedzialnipl/),
Wolters Kluwer (www.lexoteka.pl),
InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń (https://www.interrisk.pl/).

Partnerami Konkursu są: Sawicki.LLB (https://www.sawicki-llb.com/), Kancelaria Łaszczuk i Wspólnicy, Kancelaria Clifford Chance, Kancelaria Weil, Wydawnictwo C.H. Beck, Wydawnictwo Od.Nowa.

Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytet Warszawski, Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej, Sąd Najwyższy oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych

Patronat medialny nad UW MOOT 2018 sprawują: Uniwerek.TV, Radio Kampus, Palestra, portal studentprawa.pl

 

UW MOOT jest pierwszą tego typu inicjatywą organizowaną przez Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs polegający na symulacji procesu w postępowaniu arbitrażowym w formule „moot court” skierowany jest do studentów prawa lat I-III w całej Polski. W tym roku ma miejsce już jego III Edycja. Uczestnicy zorganizowani w dwuosobowe drużyny mieli dotychczas za zadanie przygotować esej zawierający odpowiedzi na pytania zadane w opublikowanym kazusie (przygotowanym przez Kancelarię FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz). W dniach 12-13 kwietnia odbędzie się etap ustny, w wyniku którego zostaną wyłonieni zwycięzcy konkursu.

Czytany 1888 razy
Reklama:
Najnowsze