Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
poniedziałek, 30 styczeń 2012 20:32

Konkurs Taxand Challenge – znamy zwycięzcę !!!

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę, 28 stycznia 2012 r., ośmiu finalistów konkursu wiedzy podatkowej Taxand Challenge walczyło o nagrodę główną (miesięczny staż w wybranym biurze Taxand w Paryżu lub New Delhi) podczas symulowanej rozprawy na sali sądowej w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie.


Finaliści konkursu reprezentowali największe polskie uczelnie. Po zmaganiach w dwóch poprzednich etapach Taxand Challenge wyłoniono ośmiu finalistów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności podczas symulowanych rozpraw na sali sądowej w WSA. Finałowe kazusy dotyczyły kontrowersyjnych i niejednoznacznie rozstrzyganych w orzecznictwie zagadnień podatkowych, z którymi finaliści poradzili sobie bardzo dobrze. Pomimo wysoko postawionej poprzeczki, uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą.


Najlepszym okazał się Michał Szałas z Uniwersytetu Warszawskiego. To on pojedzie do Francji lub do Indii na miesięczny, płatny staż ufundowany przez Accreo Taxand, organizatora konkursu. Drugie miejsce i tablet otrzymała Anna Wancio z Uniwersytetu Warszawskiego, trzecia nagroda - smartphone - powędrowała do rąk Anny Łaszczuk z Uniwersytetu Warszawskiego. Wszyscy laureaci zostaną zaproszeni na płatną praktykę w Accreo Taxand. Tytuł „Najlepszego mówcy", przyznany przez redakcję „Rzeczpospolitej" – partnera konkursu, otrzymała Anna Łaszczuk, natomiast Katarzyna Osińska z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odpowiedziała najlepiej na pytanie przygotowane przez ACCA w II etapie konkursu zdobywając tym samym nagrodę ufundowaną przez stowarzyszenie ACCA Poland w postaci 100% finansowania kosztów egzaminacyjnych do poziomu F3 kwalifikacji ACCA.

 

Podczas finałowej gali laureaci i finaliści konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora, partnera i patronów konkursu, w tym zestaw publikacji książkowych wydawnictwa C.H. Beck.

 

Wszyscy finaliści wzięli także udział w szkoleniach zorganizowanych przez firmę BCSystems Sp. z o.o.

 

Informacje o konkursie znajdują się na stronie www.taxandchallenge.pl.

 

Partnerem konkursu był dziennik Rzeczpospolita. Patronami medialnymi: Pracuj.pl, Wydawnictwo C.H. Beck Studentnews.pl., Karieraprawnika.pl, zakręćwprawo.pl.  Patronami merytorycznymi: Naczelna Rada Adwokacka, ACCA, BCSystems. Patronem honorowym: Krajowa Rada Doradców Podatkowych. Partnerami studenckimi: Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych AIESEC.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii konkursu Taxand Challenge >>>

Czytany 4690 razy
Reklama:
Najnowsze