Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
wtorek, 02 październik 2012 13:32

Egzamin wstępny na aplikację ogólną Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Egzamin wstępny na aplikację ogólną © steve lovegrove - fotolia.com

Wczoraj odbył się egzamin wstępny na aplikację ogólną. Dla najlepszych Ministerstwo Sprawiedliwości wyznaczyło 200 miejsc na aplikacji.

1 października 2012 r. studenci pisali pierwszą część konkursu na aplikację ogólną ogłoszoną przez Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Dziś był to test sprawdzający wiedzę z poszczególnych dziedzin prawa, natomiast 24 października na studentów czeka praca pisemna mająca na celu sprawdzić umiejętność stosowania argumentacji prawniczej, zasad wykładni i kwalifikowania stanów faktycznych. Aby jednak dostać się do drugiego etapu konkursu należy uzyskać minimum punktów, które określi Ministerstwo Sprawiedliwości. Nie będzie to zadanie łatwe, bowiem w tym roku do pierwszego etapu przystąpiło 1737osób.

Test odbył się w godz. 10 – 13 w Warszawskim Centrum EXPO XXI Sp. z o.o., w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego. Składał się on ze 150 pytań jednokrotnego wyboru. Studenci wybierali prawidłową spośród czterech możliwych odpowiedzi. Czas na rozwiązanie – 180 minut.

Test będzie sprawdzany przez komisję konkursową, następnie przez Dyrektora Krajowej Szkoły. Wyniki zostaną ogłoszone minimum 14 dni przed rozpoczęciem drugiego etapu konkursu. Ten zaś będzie miał miejsce w lutym 2013. Praca pisemna jaka czeka na Kandydatów będzie obejmowała 3 kazusy: z prawa prywatnego, publicznego i karnego. Czas przeznaczony na tą część to również 180 minut. Podczas pisania pracy będzie możliwość skorzystania z aktów prawnych udostępnionych przez komisję.

200 najlepszych osób wyłonionych z konkursu rozpocznie od lutego naukę w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.

Życzymy powodzenia!

Czytany 3806 razy
Reklama:
Najnowsze