Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

Koło Naukowe Własności Intelektualnej "IP" UW

Adres:Krakowskie Przedmieście 26/28

Miasto:Warszawa

Województwo:mazowieckie

Odwiedź nasz profil na:

Nazwa organu macierzystego / uczelni: Uniwersytet Warszawski

Koło Naukowe Własności Intelektualnej "IP" rozpoczęło swoją działalność na początku II semestru roku akademickiego 2005/2006.

Opiekunem naukowym Koła jest prof. UW dr hab. Krystyna Szczepanowska - Kozłowska, profesor w Instytucie Prawa Cywilnego WPiA UW, kierownik Katedry Prawa Własności Intelektualnej i Dóbr Niematerialnych. W zakresie działalności Koła znajdują się m.in. ochrona dóbr niematerialnych, prawo autorskie, prawo własności przemysłowej, prawo konkurencji, prawo nowych technologii, Internetu, IT a także prawo telekomunikacyjne, prawo reklamy i e-biznesu. Celem naszego Koła jest organizowanie i rozwijanie życia naukowego, propagowanie i pogłębianie wiedzy prawniczej z zakresu szeroko rozumianej własności intelektualnej, szerzenie kultury prawnej oraz uświadamianie społeczności studenckiej potrzeby poszanowania praw własności intelektualnej.

W ramach działalności Koła organizujemy spotkania naukowe, seminaria, szkolenia i warsztaty. W tradycję Koła wpisały się już zainicjowane w 2009 r. cykliczne spotkania: "IP przy kawie" oraz "IP w praktyce", gdzie w kameralnym gronie studenci spotykają się z praktykami i akademikami, aby poruszać aktualne zagadnienia z dziedziny własności intelektualnej, przygotować pisma procesowe lub wziąć udział w case-study. Ważną inicjatywą Koła są także regularnie organizowane konferencje naukowe, które są znakomitą okazją nie tylko do pogłębionej analizy wybranych aspektów prawa własności intelektualnej, ale również do przedstawienia wyników własnych badań w ramach panelu studenckiego. W ostatnim czasie Koło rozwinęło również działalność wydawniczą, w tym roku akademickim (2011/2012) została wydana publikacja pt. "Kierunki rozwoju prawa własności intelektualnej" wydaną przez WPIA, która zawiera recenzowane artykuły naukowe członków i przyjaciół Koła.

 

Więcej informacji na stronie Koła: www.ip.wpia.uw.edu.pl

Reklama:
Najnowsze