Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Konferencja naukowa „Dyskrecjonalność w prawie administracyjnym”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakład Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Koło Naukowe Administratywistów „Ad rem” zapraszają do uczestnictwa w konferencji naukowej „Dyskrecjonalność w prawie administracyjnym” 2 kwietnia 2014 r. Aula Konferencyjna (Auditorium Maximum) Collegium Iuridicum Novum.

Konferencja ma na celu skonfrontowanie założeń instytucji dyskrecjonalności występującej w prawie administracyjnym z praktyką orzeczniczą w tym zakresie. Władza dyskrecjonalna pozwalająca na uzyskanie niezbędnej elastyczności w procesie stosowania prawa może jednocześnie prowadzić do arbitralności podejmowanych rozstrzygnięć. Przyznanie jej organom władzy wykonawczej, do jakich należą organy administracyjne, może budzić uzasadnione obawy, zwłaszcza w kontekście ochrony praw jednostki, która szczególnie mocno jest akcentowana w prawie europejskim.

Zgłoszenia udziału należy przesyłać do dnia 1 marca 2014 r. na specjalnie uruchomiony serwis pocztowy: dyskrecjonalnosc.uam@gmail.com.

Formularze zgłoszeniowe oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://dyskrecjonalnosc.blogspot.com/.

ZAPRASZAMY!

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: środa, 02 kwiecień 2014
  • Miejsce wydarzenia: Poznań
K2_READED 2049 razy
Reklama:
Najnowsze