Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Wydrukuj tę stronę

Prawa człowieka na Bliskim i Dalekim Wschodzie – pomiędzy uniwersalizmem a regionalizmem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

5 marca 2014 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się panel dyskusyjny „Prawa człowieka na Bliskim i Dalekim Wschodzie – pomiędzy uniwersalizmem a regionalizmem” organizowany w ramach ELSA Day przez gdańską Grupę Lokalną Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA.

ELSA Day to projekt, któremu od lat przyświeca jeden, wspólny dla wszystkich grup narodowych cel – szerzenie wiedzy o prawach człowieka. Jest to bowiem jeden z programów wiodących, na których opiera się działalność Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa, co najpełniej objawia się w głównym haśle przyświecającym ELSA „Sprawiedliwy świat, w którym szanuje się godność ludzką i różnorodność kulturową”

Dzień z ELSA rozpoczęty zostanie przeprowadzeniem panelu dyskusyjnego „Prawa człowieka na Bliskim i Dalekim Wschodzie – pomiędzy uniwersalizmem a regionalizmem.” , który to ma na celu przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z problemem łamania praw człowieka na Bliskim i Dalekim Wschodzie, a także zainspirowanie społecznej dysputy dotyczącej uniwersalizmu praw człowieka.

 

Następnie Organizatorzy przewidują relację z podróży „Bliski Wschód – oczami pana Bazyla Al Hamis”, prezentację filmu „Korea Północna – Kraj cichej śmierci” w reżyserii Ewy Ewart oraz wystawę tematyczną.

Szczegółowe informacje na temat całego przedsięwzięcia dostępne są na oficjalnym wydarzeniu na Facebook’u: www.facebook.com/events/577575218996377

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, ale wymaga uprzedniego imiennego zgłoszenia.

Do wzięcia udziału w panelu zachęcamy w szczególności przedstawicieli świata nauki, prawników oraz rzecz jasna studentów.

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania dotyczące ELSA DAY prosimy wysyłać na adres: prawaczlowiekagdansk@gmail.com

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: środa, 05 marzec 2014
  • Miejsce wydarzenia: Gdańsk
K2_READED 2793 razy