Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Konferecja: Współczesne wyzwania prawa międzynarodowego a regionalne systemy ochrony praw człowieka.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego Publicznego TBSP UJ ma zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt.

Współczesne wyzwania prawa międzynarodowego a regionalne systemy ochrony praw człowieka

Konferencja Odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2014 r. w Krakowie.

I dzień odbędzie się w Pałacu Larischa - sala 203 (ul. Bracka 12)

II dzień odbędzie się w Dom Gościnny UJ – Sala Konferencyjna (ul. Floriańska 49)

Konferencja nawiązuje do tematów spotkań organizowanych na przestrzeni lat przez Sekcję i Ośrodek Międzynarodowego Prawa Humanitarnego i Praw Człowieka UJ, które okazały się znacznym sukcesem naukowym. Tegoroczny projekt ma na celu naukowe spojrzenie na tematykę jakże szerokiej i ogólnej dziedziny prawa międzynarodowego publicznego skonfrontowanej ze specyfiką konkretnych regionalnych systemów ochrony praw człowieka.

Pragniemy wspólnie rozważyć jakie współcześnie są cele i funkcje regionalnych systemów ochrony, jak realizują one swoje założenia, czy skutecznie i trafnie dopełniają zadania Rodziny ONZ, a także jakie powstają relacje pomiędzy ogólnoświatowym systemem ochrony a systemami regionalnymi i między nimi samymi. Konferencja jest również otwarta na dyskusję o standardach ochrony praw człowieka, o ich sukcesach i zagrożeniach, zarówno w okresie pokoju jak i w stanie wojny, o wyzwaniach, przed którymi stoi prawo w sytuacjach konfliktów militarnych i sposobach rozwiązywania problemów humanitarnych w różnych systemach ochrony praw człowieka.

Konferencja w swoim programie przewiduje (poza panelem studencko – doktoranckim) panele eksperckie, w ramach których wystąpią znawcy, praktycy i teoretycy prawa międzynarodowego.

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: piątek, 25 kwiecień 2014
  • Miejsce wydarzenia: Kraków
K2_READED 1454 razy
Reklama:
Najnowsze