Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Międzynarodowa Konferencja pt. "Improving protection of victims’ rights: access to legal aid"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakład Postępowania Karnego Wydziału Prawa i Administracji UAM ma zaszczyt zaprosić Państwa na Międzynarodową Konferencję pt. „Improving protection of victims’ rights: access to legal aid”, która odbędzie się 9 czerwca 2014 r. w Poznaniu.

Wydarzenie to realizowane jest w ramach projektu współfinansowanego przez Komisję Europejską dotyczącego pozycji pokrzywdzonego w procesie karnym i stanowi ostatni jego etap. Projekt, który koordynuje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, realizowany jest wspólnie z reprezentantami trzech państw – Łotwy - Sabiedriskas Politicas Centrs PROVIDUS, Bułgarii Center for the Study of Democracy i Włoch Consorzio Interuniversitario per la Formazione.

Celem Konferencji jest prezentacja aktualnie obowiązujących systemów pomocy prawnej w Europie ze szczególnym uwzględnieniem Polski, Bułgarii, Łotwy i Włoch, a także dyskusja na temat możliwych kierunków rozwoju europejskiego systemu pomocy prawnej. W konferencji udział wezmą przedstawiciele środowiska naukowego z całej Europy, a także praktycy świadczący pomoc prawną na terenie Unii Europejskiej.

Konferencja organizowana jest pod patronatem Ministra Sprawiedliwości oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Życie Uniwersyteckie, Radio Merkury, serwis studentprawa.pl oraz poznański serwis prawny poprawny.pl.

Zgłoszenia udziału prosimy kierować na adres mailowy kpk.uam@amu.edu.pl

Po zakończeniu Konferencji planowane jest wydanie publikacji w języku angielskim.

Udział w Konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają pomoc w zorganizowaniu noclegu. Szczegółowe informacje na temat projektu, który będzie przedmiotem dyskusji znajdują się pod adresem: http://victimsrights.eu/, natomiast wstępny plan konferencji: http://victimsrights.eu/events/final-conference/

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: poniedziałek, 09 czerwiec 2014
  • Miejsce wydarzenia: Poznań
K2_READED 2333 razy
Reklama:
Najnowsze