Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Aspekty społeczno – prawne rozwoju antycznego Rzymu"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na II Ogólnopolską Konferencję Naukową "Aspekty społeczno – prawne rozwoju antycznego Rzymu", która odbędzie się dnia 5 grudnia 2014 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Organizatorem wyżej wymienionego wydarzenia są „Sapere Aude” Koło Jurystów Prawa Rzymskiego i Kanonicznego UMK oraz Koło Naukowe Historii Państwa i Prawa UMK przy wsparciu Katedry Prawa Rzymskiego, Katedry Prawa Kanonicznego oraz Katedry Historii Państwa i Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Przewidujemy następujące panele dyskusyjne:

1) Historia prawa rzymskiego i jego źródeł.

2) Od Ustawy XII Tablic do Justyniana - rozwój rzymskiego prawa obligacyjnego.

3) Hominum causa, omne ius constitutum est - rzymskie prawo osobowe.

4) Agnatio, cognatio, adfinitas - rzymska Familia.

5) Hereditas i succesio - ewolucja rzymskiego prawa spadkowego.

W ramach Konferencji przewidziany jest konkurs na wystąpienie adresowany do studentów i doktorantów wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce.

Osoby zainteresowane wydarzeniem zapraszamy do śledzenia profilu Facebook organizatorów wydarzenia: www.facebook.com/SapereAudeKoloJurystowUmk . Z radością odpowiemy też na wszystkie Państwa pytania skierowane na adres e-mail jurysci.umk@gmail.com .

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: piątek, 05 grudzień 2014
  • Miejsce wydarzenia: Toruń
K2_READED 1866 razy
Reklama:
Najnowsze