Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo naturalne wobec wyzwań współczesności”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

KOnferencja naukowa

Studenckie Koło Naukowe Prawa Porównawczego „Ius et Lex” serdecznie zaprasza na II Ogólnopolską Konferencję Naukową „Prawo naturalne wobec wyzwań współczesności”, która odbędzie się 11 marca 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo naturalne wobec wyzwań współczesności” miała miejsce 15 maja 2013 roku. Wobec ogromnego zainteresowania z jakim spotkało się to wydarzenie „Ius et Lex” podjęło się organizacji jego II edycji, na którym obecni będą nie tylko prawnicy, ale i teolodzy, socjolodzy oraz przedstawiciele dziedzin pokrewnych.

Dynamiczne zmiany zachodzące we współczesnym świecie zmuszają ustawodawców do ciągłej nowelizacji prawa. Jednocześnie wydawać się może, że mimo to prawo stanowione nie zawsze rozwiązuje pojawiające się problemy. Wobec tego często słyszy się odwołania do prawa naturalnego. Czy jest ono antidotum na dylematy świata, w którym żyjemy? Czy w kontekście problemów tworzonych przez naukę i życie codzienne nadal jest ono aktualne? Czy można w nim znaleźć odpowiedzi na pytania nurtujące społeczeństwa i rozwiązania sporów je dzielących? To tylko część zagadnień wokół których debatować będą uczestnicy II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo naturalne wobec wyzwań współczesności”. Jej cel to zintegrowanie środowiska osób zainteresowanych prowadzeniem badań nad współczesnym zastosowaniem idei prawa naturalnego, a także poznanie i wymiana poglądów na temat aktualnych prądów w obrębie tej metody rozumowania prawniczego. Przedsięwzięcie będzie miało charakter interdyscyplinarny – w dyskusji i wymiany koncepcji oraz opinii wezmą udział nie tylko prawnicy, ale również przedstawiciele innych nurtów. Przewidziany jest także panel, w którym nad zakreślonym problemem debatować będą naukowcy – eksperci z omawianej dziedziny.

Bieżące informacje dotyczące Konferencji zamieszczane są na stronie wydarzenia na portalu Facebook (https://www.facebook.com/events/397680360390651/?ref=ts&fref=ts) oraz na stronie Wydziału Prawa i Administracji UMK.

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: środa, 11 marzec 2015
  • Miejsce wydarzenia: Toruń
K2_READED 1661 razy
Reklama:
Najnowsze