Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

IV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA PRAWA SPORTOWEGO

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Konferencja Sportowa poziome

"Prawo Sportowe w Europie i na świecie.
W poszukiwaniu najlepszych wzorców”

W dniu 24 kwietnia 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Prawa Sportowego „Prawo Sportowe w Europie i na świecie. W poszukiwaniu najlepszych wzorców”organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk.

W trakcie Konferencji poddamy analizie zagadnienia związane w obowiązującymi prawnymi regulacjami sportu. Tegoroczna edycja projektu skupia się na spojrzeniu z szerszej – europejskiej, a także międzynarodowej perspektywy na tytułową tematykę.

Mając już szeroką wiedzę na temat tego, jak wygląda to w prawie polskim, postawiliśmy sobie za zadanie, aby odszukać i uporządkować regulacje prawa sportowego w prawie europejskim, międzynarodowym, a w końcu w prawodawstwach innych państw na świecie. Mając na uwadze, że pierwsze dwa współtworzą prawo krajowe, to właśnie ostatnia, komparatystyczna perspektywa może okazać się najbardziej interesująca, zarówno co do postulatów de lege lata, jak i de lege ferenda.

Tradycyjnie już, celem spotkania jest stworzenie platformy do podjęcia dyskusji. W tegorocznej debacie poruszymy tematykę instytucji i rozwiązań legislacyjnych funkcjonujących w innych systemach prawnych i ich ewentualnego wpływu na rozwój prawa sportowego w Polsce. Dlatego prelegenci będą w swoich wystąpieniach nie tyle porównywali obowiązujące prawo, co raczej poszukiwali poza granicami naszego kraju najlepszych wzorców w zakresie prawodawstwa i stosowania prawa.

Podczas Konferencji przewidujemy trzy panele tematyczne:

  • Uniwersalne standardy międzynarodowe w prawie sportowym
  • Sport w prawie europejskim
  • Różnorodność regulacji krajowych w praktyce

Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: http://prawo-sportowe.eu/. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: kontakt@prawo-sportowe.eu

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: piątek, 24 kwiecień 2015
  • Miejsce wydarzenia: Gdańsk
K2_READED 1641 razy
Reklama:
Najnowsze