Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa pt. "IZOLACJA OSÓB STWARZAJĄCYCH ZAGROŻENIE – ROK PO WEJŚCIU W ŻYCIE TZW. USTAWY O BESTIACH"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koło Naukowe Prawa Karnego Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Kołem Naukowym Kryminologii Uniwersytetu Gdańskiego mają zaszczyt serdecznie zaprosić do udziału w ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej pt. "Izolacja osób stwarzających zagrożenie – rok po wejściu w życie tzw. ustawy o bestiach", która odbędzie się 8 maja 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

 

 

W założeniu konferencja ma mieć charakter interdyscyplinarny, a jej celem jest omówienie teoretycznych i praktycznych problemów wynikających z stosowania tzw. ustawy o bestiach, stąd organizatorzy zachęcają do zgłaszania wystąpień m.in. z takich dziedzin jak prawo karne, prawo konstytucyjne, procedura cywilna, prawo porównawcze, kryminologia, a ponadto psychiatria, psychologia oraz seksuologia sądowa.

Obrady konferencji poprzedzone zostaną tzw. panelem ekspertów, w trakcie którego poznamy opinie i poglądy wybitnych przedstawicieli środowiska akademickiego oraz praktyków.

Zainteresowanych uczestnictwem czynnym zapraszamy do przesyłania abstraktów (maksymalnie 300 słów) wraz z formularzem zgłoszeniowym (do pobrania pod adresem: https://docs.google.com/document/d/1Ivx4NdZNSoGhw2jUTE5V5iFi9GuPZaCz0eZ7sN45oaA/edit) na adres: knpkugkonferencja@gmail.com
Na zgłoszenia czekamy do 21 kwietnia włącznie, zaś ostateczna lista zakwalifikowanych uczestników podana zostanie 22 kwietnia. Do tego czasu poinformujemy także o możliwości zapewnienia noclegu przez organizatorów. Dla uczestników czynnych przewidujemy opłatę w wysokości 30 zł.

Organizatorzy przewidują wydanie publikacji pokonferencyjnej. Szczegóły, wraz z terminem nadsyłania tekstów, zostaną podane później.

Więcej informacji na temat konferencji zasięgnąć można pod linkiem:
https://www.facebook.com/events/1658777011017249/

 

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: piątek, 08 maj 2015
  • Miejsce wydarzenia: Gdańsk
K2_READED 1402 razy
Reklama:
Najnowsze