Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Wykład prof. Alexandra Rusta w ramach
 Law School on International Tax Law

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ramach organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Kraków -Law School on International Tax Law, odbędzie się otwarty wykład prof. Alexandra Rusta „The OECD and EU proposals to fight against double non-taxation”.

Globalizacja, transakcje transgraniczne i coraz większa mobilność stanowią olbrzymie wyzwanie dla prawa podatkowego. Większość osób z pewnością słyszało o problematyce podwójnego opodatkowania, ale co robić jeżeli dany produkt, usługa czy obrót nie jest opodatkowany w żadnym z tych dwóch państw? Podwójne nieopodatkowanie to realny problem dla fiskusa, a o jego skali świadczą sprawy wielkich światowych firm.

Profesor Alexander Rust – wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu, jest wybitnym specjalistą w prawie podatkowym. Uprzednio był wykładowcą prawa podatkowego na Uniwersytecie w Luksemburgu, studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Nowym Jorku oraz Wydziale Prawa Publicznego Uniwersytetu w Monachium. Jest autorem licznych publikacji w najbardziej prestiżowych czasopismach prawniczych na całym świecie.

Wykład będzie równocześnie Ceremonią Otwarcia trwającego w Krakowie w dniach 5-12.07.2015 r. Law School on International Tax Law - tygodniowego wydarzenia poświęconemu międzynarodowemu prawu podatkowemu, w którym weźmie udział trzydziestu studentów z różnych krajów. Wstęp na wykład jest bezpłatny.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie internetowej www.lawschoolcracow.pl oraz na fanpageu Facebooku www.facebook.com/lawschoolcracow.

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: niedziela, 05 lipiec 2015
  • Miejsce wydarzenia: Kraków
K2_READED 2196 razy
Reklama:
Najnowsze