Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Między państwem a religią - relacje prawa i prawa kanonicznego”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Działające na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu Studenckie Koło Naukowe Prawa Porównawczego „Ius et lex” oraz „Sapere Aude" - Koło Jurystów Prawa Rzymskiego i Kanonicznego serdecznie zapraszają Studentów i Doktorantów na II Międzynarodową Konferencję Naukową „Między państwem a religią - relacje prawa i prawa kanonicznego”, która odbędzie się na Wydziale Prawa iAdministracji UMK w dniach 26-27 listopada2015roku.


We współczesnym świecie świecki charakter państwa (a więc i systemu prawnego) stał się nie tylko standardem, ale wręcz niezbędnym wymogiem, zaś religia w społecznym dyskursie została zepchnięta na margines życia – do ściśle zamkniętej sfery prywatnej. Jednocześnie w wielu różnych dziedzinach coraz częściej dochodzi do styku i wzajemnego oddziaływania prawa stanowionego przez państwo i prawa kanonicznego.

 
Wobec pomijania powyższej problematyki w głównym nurcie badań naukowych Organizatorzy zdecydowali się na zwołanie kolejnej Konferencji Naukowej mającej na celu przybliżenie wspomnianej tematyki i omówienie relacji między prawem a prawem kanonicznym zarówno w kontekście sytuacji w Polsce, jak i za granicą.


Oprócz wystąpień Studentów i Doktorantów w harmonogramie Konferencji przewidziane zostały również panele eksperckie, w których nad zakreślonym problemem debatować będą teoretycy i praktycy z obu systemów prawnych.

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: czwartek, 26 listopad 2015
  • Miejsce wydarzenia: Toruń
K2_READED 1463 razy
Reklama:
Najnowsze