Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Debata o współczesnej Turcji na Uczelni Łazarskiego

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Studium Języków Obcych Uczelni Łazarskiego i Dunaj Instytut Dialogu zapraszają w czwartek na debatę zatytułowaną „Sytuacja społeczno-polityczna w Turcji po wyborach parlamentarnych”. Spotkanie odbędzie się na uczelni 26 listopada w godzinach 13.30 - 15.00 w sali 106.

O Turcji, która jest od lat kandydatem do Unii Europejskiej, opowiedzą eksperci współpracujący z Instytutem Dialogu Dunaj w dziedzinie stosunków międzynarodowych. W debacie wezmą udział politolodzy specjalizujący się w problematyce tureckiej, polityce zagranicznej Turcji oraz stosunkach polsko-tureckich: dr Davut Han Aslan z Uczelni Vistula, dr hab. Adam Szymański z Instytutu Nauk Politycznych UW oraz pan Karol Wasilewski, doktorant z Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się o pierwszym demokratycznym państwie w świecie islamu, które nadal poszukuje swojej tożsamości. Podczas debaty poznasz aktualną pozycję Turcji na świecie. Dowiesz się więcej o sytuacji po podwójnych wyborach, partii rządzącej AKP i opozycji, sytuacji mediów oraz problemach, z jakimi boryka się Turcja w odniesieniu do uchodźców – mówi Agnieszka Sycińska, Dyrektor Studium Języków Obcych Uczelni Łazarskiego. – Spotkanie jest również doskonałą okazją do nauki języka, obejmującego zagadnienia związane z sytuacją państw na arenie międzynarodowej, szczególnie z uwzględnieniem jego praktycznego zastosowania – podkreśla Sycińska.

Program:
13.30 – Powitanie
13.35 - 15.00 – Referaty ekspertów i dyskusja.
"Turkey's Challenge of Democracy and Press Freedoom" – dr Davut Han Aslan.
"Turkey after Parliamentary Elections - Prospects for Political Regime Changes" – dr hab. Adam Szymański.
"Turkey's Foreign Policy after Parliamentary Elections: Setting Sail for an Imperial Adventure?" – Karol Wasilewski.
15.05 – Poczęstunek w stylu tureckim.

Kiedy: 26 listopada 2015 r., czwartek, godz. 13.30-15.00
Gdzie: Uczelnia Łazarskiego (sala 106), ul. Świeradowska 43
Wstęp wolny. Debata w całości odbędzie się w języku angielskim.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.lazarski.pl.

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: czwartek, 26 listopad 2015
  • Miejsce wydarzenia: Warszawa
K2_READED 1865 razy
Reklama:
Najnowsze