Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Konferencja „Prawne aspekty dyskryminacji i równego traktowania”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na I Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. "Prawne aspekty dyskryminacji i równego traktowania", organizowaną przez Koło Naukowe Prawa Pracy UW oraz Koło Naukowe Prawo a Płeć UW (Lex & Sex). Konferencja odbędzie się 11 marca 2016 roku o godzinie 9:00 na Uniwersytecie Warszawskim, w budynku Collegium Iuridicum II (ul. Lipowa 4), w sali A3.

Udział w konferencji jest okazją do zgłębienia wiedzy na temat antydyskryminacyjnych i równościowych regulacji, a także poznania aktualnych problemów, jakie w praktyce wywołują. Konferencja jest istotnym wydarzeniem w konteście kompleksowego ujęcia tematu, z uwzględnieniem wielu przejawów nierównego traktowania i dyskryminacji.

Patronat honorowy nad konferencją objęli:

 • I Prezes Sądu Najwyższego prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf
 • Dziekan WPiA UW dr hab. prof. UW Krzysztof Rączka
 • Główny Inspektor Pracy Iwona Hickiewicz


Opiekę naukową nad konferencją sprawują:

 • Opiekun Koła Naukowego Prawa Pracy UW i Kierownik Katedry Prawa Pracy i Polityki Społecznej UW prof. dr hab. Ludwik Florek
 • Prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf
 • Opiekun Koła Naukowego Prawo a Płeć UW dr Barbara Namysłowska- Gabrysiak


Konferencja składa się z czterech modułów
:

 • Moduł I – dyskusja panelowa dotycząca zasady równego traktowania w prawie polskim i europejskim. Moderatorem dyskusji jest prof. dr hab. Ludwik Florek. Uczestnikami dyskusji będą wybitni przedstawiciele nauki z dziedziny prawa pracy, prawa konstytucyjnego, prawa europejskiego oraz praw człowieka, w tym sędziowie Sądu Najwyższego oraz Trybunału Konstytucyjnego.
 • Moduł II – referaty poświęcone problematyce dyskryminacji i równego traktowania w prawie pracy. Moderatorem jest dr Michał Raczkowski. Prelegentami są uznani prawnicy, specjalizujący się w praktyce prawa pracy.
 • Moduł III – referaty poświęcone zostaną praktyce stosowania, problematyce oraz propozycjom zmiany tzw. Ustawy równościowej, a także europejskim standardom równości. Prelegentami są m.in. prawnicy Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, jednej z czołowych instytucji w Polsce zajmującej się tematyką dyskryminacji i promowaniem zasady równego traktowania. Moderatorem jest dr Barbara Namysłowska – Gabrysiak.
 • Moduł IV – referaty studencko-doktoranckie poświęcone tematyce dyskryminacji w prawie pracy i nie tylko. Moderatorem jest dr hab. Monika Latos-Miłkowska.

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/events/541382182696027

Dodatkowe informacje

 • Data wydarzenia: piątek, 11 marzec 2016
 • Miejsce wydarzenia: Warszawa
K2_READED 2207 razy
Reklama:
Najnowsze