Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Wydrukuj tę stronę

Prawne aspekty międzynarodowych wydarzeń piłkarskich w Polsce – część II: GRAMY!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już za kilka miesięcy odbędzie się jedno z najbardziej wyczekiwanych i budzących emocje wydarzeń tego roku – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wyglądają imprezy masowe od zaplecza? Z jakimi przeszkodami i wyzwaniami muszą zmierzyć się organizatorzy, by zapewnić widzom dobrą, a zarazem bezpieczną rozrywkę? Niezależnie od tego, czy lubisz piłkę nożną czy nie, czuj się zaproszony na nadchodzącą Konferencję.

 

„Prawne aspekty międzynarodowych wydarzeń piłkarskich w Polsce - część II: GRAMY!” to konferencja organizowana w dniach 22-23 marca 2012 roku na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Wydarzenie organizuje Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Wrocław. Projekt jest kontynuacją cieszącej się sporym zainteresowaniem konferencji z poprzedniego roku. Tegoroczna edycja poświęcona będzie aspektom ściśle związanym z przeprowadzaniem nadchodzących Mistrzostw EURO 2012.

Część merytoryczna składa się z czterech paneli: wprowadzającego, społecznego, ekonomicznego oraz dotyczącego prawa sportowego. Tak różnorodna tematyka – w połączeniu z zagadnieniami omawianymi w czasie poprzedniej Konferencji – pozwoli na najbardziej kompleksowe omówienie tematyki organizacji EURO 2012.

Wśród głównych zaplanowanych tematów są m. in. zmiany regulacji prawnych w związku z EURO2012 oraz stopniem przygotowania do Mistrzostw „na dzień przed” (zarówno w Polsce jak i na Ukrainie). Panel społeczny skupi się głównie na bezpieczeństwie na stadionach, jak i zaleceniach w przypadku innych imprez masowych. Na Konferencji poruszane będą także zagadnienia stricte ekonomiczne, takie jak bilans przewidywanych strat i zysków. W części poświęconej prawu sportowemu zaproszeni goście rozważą przede wszystkim kwestie prawnego położenia sportowca – jego odpowiedzialności karnej, cywilnej i dyscyplinarnej.

 

Konferencja jest szansą na pogłębianie swojej wiedzy z prawniczym ukierunkowaniem, a dotyczącej wydarzeń bezpośrednio dotykających nas jako ogółu społeczeństwa. Realizowana jest w dużym stopniu przy współpracy z podmiotami bezpośrednio zaangażowanymi w szeroko pojętą organizację nadchodzących Mistrzostw, takimi jak chociażby PL.2012 czy EURO 2012 Polska. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także specjaliści w dziedzinie prawa sportowego, czy kryminalistyki, przedstawiciele miast-gospodarzy oraz Policji, dziennikarze sportowi, a także fachowcy w dziedzinie organizacji imprez masowych.

 

Już 22-23 marca 2012 roku na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zapraszamy!

 

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Wrocław

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: czwartek, 22 marzec 2012
  • Miejsce wydarzenia: Wrocław
K2_READED 3823 razy