Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Konferencja Nowoczesna Administracja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koło Naukowe Administratywistów „Ad rem” zaprasza na konferencję "Nowoczesna administracja". Konferncja odbędzie się w Auli Konferencyjnej Collegium Iuridicum Novum przy Al. Niepodległości 53 w Poznaniu dnia 08.05.2012 roku.

 

Główne cele konferencji :


    Analiza bieżących przemian jakie zachodzą w sektorze administracji publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem procesu implementacji technik zarządzania w strukturach administracji oraz próba wskazania wzorcowych rozwiązań dla funkcjonowania administracji w najbliższej przyszłości.
    Ocena administracji zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej, która wskazała, iż nowoczesna administracja powinna opierać się na zasadach: skuteczności, przejrzystości i odpowiedzialności.
    Porównanie klasycznej szkoły zarządzania w administracji z obecnie stosowanymi technikami, między innymi systemem ISO (International Organization for Standardization) jako środkiem mającym na celu profesjonalne zarządzanie kadrą urzędniczą.
    Próba nakreślenia przyszłości zarządzania publicznego.
    Ocena e-administracji jako środka mającego uskutecznić funkcjonowanie sektora administracji publicznej.
    Analiza zmian wprowadzonych we wrześniu 2011 r. w ustawie o dostępie do informacji publicznej pod kątem przejrzystości działania administracji, próba odpowiedzi na pytanie o granice udostępniania informacji publicznej oraz konsekwencje nadmiernego dostępu do tych informacji.
    Ocena obecnych rozwiązań w zakresie ponoszenia odpowiedzialności majątkowej (odszkodowawczej) za błędy kadry urzędniczej przez Skarb Państwa i jednostki samorządu terytorialnego.
    Podniesienie poziomu wiedzy oraz swobodna wymiana poglądów naukowych przez przedstawicieli środowiska naukowego i studenckiego w zakresie funkcjonowania nowoczesnej administracji.

   

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: wtorek, 08 maj 2012
  • Miejsce wydarzenia: Poznań
K2_READED 2707 razy
Reklama:
Najnowsze