Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Wydrukuj tę stronę

Konferencja Nowoczesna Administracja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koło Naukowe Administratywistów „Ad rem” zaprasza na konferencję "Nowoczesna administracja". Konferncja odbędzie się w Auli Konferencyjnej Collegium Iuridicum Novum przy Al. Niepodległości 53 w Poznaniu dnia 08.05.2012 roku.

 

Główne cele konferencji :


    Analiza bieżących przemian jakie zachodzą w sektorze administracji publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem procesu implementacji technik zarządzania w strukturach administracji oraz próba wskazania wzorcowych rozwiązań dla funkcjonowania administracji w najbliższej przyszłości.
    Ocena administracji zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej, która wskazała, iż nowoczesna administracja powinna opierać się na zasadach: skuteczności, przejrzystości i odpowiedzialności.
    Porównanie klasycznej szkoły zarządzania w administracji z obecnie stosowanymi technikami, między innymi systemem ISO (International Organization for Standardization) jako środkiem mającym na celu profesjonalne zarządzanie kadrą urzędniczą.
    Próba nakreślenia przyszłości zarządzania publicznego.
    Ocena e-administracji jako środka mającego uskutecznić funkcjonowanie sektora administracji publicznej.
    Analiza zmian wprowadzonych we wrześniu 2011 r. w ustawie o dostępie do informacji publicznej pod kątem przejrzystości działania administracji, próba odpowiedzi na pytanie o granice udostępniania informacji publicznej oraz konsekwencje nadmiernego dostępu do tych informacji.
    Ocena obecnych rozwiązań w zakresie ponoszenia odpowiedzialności majątkowej (odszkodowawczej) za błędy kadry urzędniczej przez Skarb Państwa i jednostki samorządu terytorialnego.
    Podniesienie poziomu wiedzy oraz swobodna wymiana poglądów naukowych przez przedstawicieli środowiska naukowego i studenckiego w zakresie funkcjonowania nowoczesnej administracji.

   

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: wtorek, 08 maj 2012
  • Miejsce wydarzenia: Poznań
K2_READED 2708 razy