Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
Administrator

Administrator

W dniach 2 i 3 kwietnia 2020 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport Finanse 2020”. Jej organizatorami są Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport” i Stowarzyszenie Prawa Sportowego „Ius et Sport”.

Na przestrzeni lat konferencja zyskała rangę największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia o tematyce prawa sportowego w Polsce. Co roku w Warszawie spotykają się znamienici eksperci zajmujący się w swojej codziennej praktyce szeroko rozumianym rynkiem sportowym. Naszym głównem celem jest stanowienie przestrzeni dla merytorycznej i rzetelnej debaty na tematy koncentrujące się wokół sportu amatorskiego i zawodowego.

Wśród gości konferencji „Prawo Sport Finanse” w ubiegłych latach znaleźli się między innymi Marcin Animucki (prezes Ekstraklasa S.A.), dr Mateusz Dróżdż (były prezes KGHM Zagłębia Lubin) czy Tomasz Pasieczny (skaut Arsenalu Londyn). W tym czasie poruszone zostały istotne zagadnienia dotyczące na przykład prawnych aspektów działalności branży hazardowych czy problemu dopingu w sporcie.

Już teraz możemy zapowiedzieć, że „Ius et Sport” nie spoczęło na laurach i podczas nadchodzącej edycji zobaczymy najciekawszy harmonogram w historii. Konferencja nabierze również nową, innowacyjną formułę.

Pierwszego dnia spotkamy się w gronie akademickim, zrzeszającym studentów i doktorantów z całej Polski. Swój abstrakt zgłosić będzie mógł każdy, natomiast do czynnego udziału w konferencji zakwalifikowani zostaną najlepsi. Wystąpi piętnastu prelegentów, z czego ponad połowa spoza Uniwersytetu Warszawskiego. Całość połączono z I Ogólnopolskim Zjazdem Kół Naukowych Prawa Sportowego, co stanowi szansę na bliższe poznanie środowiska prawno-sportowego.

Drugiego dnia VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo Sport Finanse 2020” udział w dyskusji wezmą wykwalifikowani eksperci. Harmonogram został podzielony na cztery panele, które dotyczyć będą między innymi prawnych aspektów zarządzania ruchem sportowym czy finansowania sportu i kierunków jego rozwoju. W trakcie każdego z bloków zaproszeni goście wraz z wyznaczonym moderatorem podejmą problematykę omawianego zagadnienia.

Nie zabraknie ekspertów rynku sportowego z całej Polski. Udział w konferencji potwierdzili już między innymi dr Jakub Laskowski (Legia Warszawa), Euzebiusz Smolarek (Polski Związek Piłkarzy), prof. UW dr hab. Andrzej Wach (Polski Związek Piłki Nożnej) i Hubert Radke (Związek Koszykarzy). To jednak tylko niektórzy z wielu prelegentów i moderatorów. Nazwiska pozostałych uczestników będą ogłaszane sukcesywnie.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny i dostępny dla każdego. Więcej informacji, w tym szczegółowy harmonogram wydarzenia i zasady przyjmowania abstraktów, ogłaszane będą na mediach społecznościowych Koła Naukowego Prawa Sportowego „Ius et Sport”.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski; minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk; Polski Komitet Olimpijski.

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów pragnę zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową 'Prawo w dobie cyfryzacji 2020'. Jest to już dziesiąta edycja konferencji poświęconej cyberbezpieczeństwu, cyberprzestępczości, ochronie danych osobowych i własności intelektualnej. Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 marca 2020 r. (wtorek, środa) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Składa się ona z pięciu bloków tematycznych:

1. Sztuczna inteligencja i algorytmy – zagadnienia prawne i techniczne,
2. Bezpieczeństwo bankowości elektronicznej,
3. Przetwarzanie danych osobowych w chmurze (cloud computing),
4. Ewolucja cyberprzestępczości w ciągu ostatniej dekady,
5. Inteligentne kontrakty (smart contracts).

Jesteśmy przekonani, że wydarzenie po raz kolejny zgromadzi studentów i doktorantów, prawników, praktyków z branży IT, a także wszystkich miłośników dynamicznie rozwijającej się dziedziny prawa nowych technologii. Podczas ostatniej edycji mieliśmy przyjemność gościć w roli prelegentów m.in. przedstawicieli Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Prokuratur Okręgowych w Bydgoszczy i Toruniu oraz Instytutu Kościuszki, jak również studentów i doktorantów z dwunastu polskich szkół wyższych.

Wszystkie informacje o konferencji znajdą Państwo na stronie: www.prawo-cyfryzacja.umk.pl oraz na naszej stronie na Facebooku: www.facebook.com/SKNPNT/

Ewentualne pytania związane z konferencją prosimy kierować na adres: nowetechnologie@umk.pl Serdecznie zapraszamy studentów i doktorantów do składania abstraktów! Termin na ich przesyłanie upływa z dniem 24 lutego 2020 r.

Koło Naukowe Prawa Bankowego i Rynku Kapitałowego działające przy Katedrze Prawa i Postępowania Cywilnego WPiA w Toruniu zapraszana Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Prawo umów w profesjonalnym obrocie prawnym polskim i międzynarodowym",która odbędzie się 5 grudnia na Wydziale Prawa i Administracji.

Konferencja ma na celu przeprowadzenie analizy prawnej ukazanego zagadnienia oraz przedstawienie jego praktycznego zastosowania w obrocie prawnym. Niezwykle wielopłaszczyznowa oraz niejednorodna tematyka umów w profesjonalnym obrocie prawnym polskim oraz międzynarodowym, stanowi niewątpliwie istotną instytucję nauki cywilistycznej. Rodzime, a także zagraniczne ustawodawstwo obfituje w bogaty wachlarz rozmaitych wariantów umów, którym bezapelacyjnie warto poświęcić pogłębioną analizę.

Konferencję pragniemy skierować przede wszystkim do studentów oraz doktorantów uczelni wyższych.

Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z abstraktem:
20 listopada 2019 r.

Katedra Prawa i Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Studenckie Koło Naukowe Prawa Cywilnego i Rodzinnego organizują Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Perspektywy prawa rodzinnego i spadkowego wobec zmian społecznych i gospodarczych". Konferencja odbędzie się w dniu 21 maja 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić na III Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Prawo medyczne w ujęciu interdyscyplinarnym”.

W dniach 16 – 17 maja 2019r. odbędzie się już trzecia edycja konferencji naukowej poświęconej tematyce prawa medycznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konferencja Naukowa „Prawo medyczne w ujęciu interdyscyplinarnym” ma na celu zrzeszenie studentów i doktorantów, którzy są żywo zainteresowani prawem medycznym. Ogólny zakres tematu pozwoli nam poruszyć wiele istotnych zagadnień oraz aktualnych problemów, a także podjąć dyskusję o wyzwaniach z jakimi w przyszłości, to być może nam przyjdzie się zmierzyć.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa czynnego oraz biernego!

Więcej informacji na stronie naszego wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/537144020143287/

Już po raz siódmy młodzi adepci zawodów prawniczych mają okazją rywalizować o płatny staż w jednej z największych kancelarii prawnych na Śląsku – Ślązak, Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych. Prestiżowy konkurs wiedzy prawniczej „Lex Empirica" został zainagurowany w marcu. Eliminacje pisemne potrwają tylko do 26 kwietnia, a już 22 maja odbędzie gala finałowa, podczas której laureaci wcielą się w rolę pełnomocnika procesowego.

Wydarzenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przyszłych prawników, z sukcesem organizowane jest od początku przez Kancelarię Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak, Zapiór i Wspólnicy z Katowic.

Konkurs „Lex Empirica" adresowany jest do studentów prawa II, III, IV i V roku oraz absolwentów prawa z roku akademickiego 2017/2018. Uczestnicy mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, umiejętności i znajomości z wielu gałęzi prawa. Przystępując do konkursu i kwalifikując się do etapu finałowego, stoją także przed niebywałą okazją zdobycia cennego doświadczenia, pożądanej praktyki procesowej oraz nabycia kompetencji komunikacyjnych i negocjacyjnych, niezbędnych do wykonywania zawodu prawniczego.  - Podział konkursu na dwa etapy – pisemny i w formie publicznego wystąpienia, daje możliwość oceny, czy uczestnik ma predyspozycje, aby w przyszłości z powodzeniem wykonywać zawód prawnika. Kompetencje miękkie są bowiem bardzo istotne w naszej profesji. Stawiamy na najlepszych kandydatów, z którymi będziemy współpracować i mamy nadzieję, że współpraca ta będzie przyszłościowa. Cieszymy się, że dotychczasowe edycje konkursu przeniosły duże zainteresowanie - podsumowuje Radca Prawny Michał Badura, Wspólnik Zarządzający Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak, Zapiór i Wspólnicy.

Ceniony konkurs „Lex Empirica" to zatem nie lada gratka dla uczestników. Nagrodą główną w rozgrywkach prawnych jest dwumiesięczny staż z wynagrodzeniem w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak Zapiór i Wspólnicy.  Zwycięzcy, pod czujnymi okiem ekspertów i jednocześnie wspierających mentorów, będą mieli możliwość nabycia cennego doświadczenia zawodowego w jednej z najlepszych śląskich kancelarii prawnych. Poczują także doskonałą i motywującą atmosferę pracy w zgranym zespole profesjonalistów. Nagroda przeznaczona jest dla laureatów I, II i III miejsca.

Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez wysłanie rozwiązań 2 z 10 kazusów prawniczych (wybranych z dwóch różnych gałęzi prawa), dostępnych na stronie internetowej organizatora. Następnie jury dokona wyboru maksymalnie 10 najlepszych rozwiązań, których autorzy zostaną zakwalifikowani do udziału w etapie finałowym. Informacje o zakwalifikowaniu się uczestnicy otrzymają do 13 maja, by już 22 maja wcielić się w rolę pełnomocnika procesowego. Finał, który zorganizowany zostanie w auli Uniwersytetu Śląskiego przy udziale publiczności, ma charakter symulacji codziennej pracy prawnika. Uczestnicy będą mieli za zadanie wykazać się umiejętnościami zastosowania swojej wiedzy w udzieleniu krótkiej porady prawnej, przedstawieniu argumentacji procesowej i szeregu innych, podobnych zadań.

Patronat honorowy nad konkursem „Lex Empirica" objęli: Prezydent Miasta Katowice, Wojewoda Śląski oraz Uniwersytet Śląski Wydział Prawa i Administracji. Patronem medialnym wydarzenia zostali TVP Katowice, INFOR oraz portal studentprawa.pl. Partnerami są: C.H.Beck Księgarnia prawnicza, Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA, Grupa INFOMAX, Muzeum Śląskie, Teatr Śląski oraz Wolters Kluwer Wydawnictwo Prawnicze.

Szczegółowe informacje o konkursie i drodze do jego przystąpienia znajdują się na stronie: https://www.kancelaria-szip.pl/konkurs

W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu pod adresem: lex.empirica@kancelaria-szip.pl

Szanowni Państwo,

Katedra Postępowania Karnego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Studenckie Koło Nauk Penalnych mają zaszczyt zaprosić do udziału w „VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Postępowania Karnego”, który odbędzie się 6-7 czerwca 2019 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Postępowania Karnego skierowany jest do studentów Prawa uczelni publicznych, realizujących w roku akademickim 2018/2019 przedmiot Postępowanie Karne.

W konkursie może wziąć udział dwóch studentów z każdego Wydziału Prawa. Zgłoszeń dokonują pracownicy Katedry/Zakładu Postępowania Karnego zainteresowanego Wydziału, natomiast sposób wyłonienia uczestników konkursu Organizatorzy pozostawiają w gestii kadry naukowej danej jednostki.

Konkurs składa się z dwóch etapów podzielonych na dwa dni. Pierwszy z nich polega na rozwiązaniu testu. Do drugiego, finałowego etapu przechodzą studenci, którzy w pierwszej turze uzyskali najwięcej punktów. Finał konkursu będzie polegać na odpowiedzi ustnej przed Komisją Konkursową na dwa losowo wybrane pytania, sprawdzające wiedzę ogólną i umiejętności rozwiązywania problemów dotyczących procedury karnej.

W skład Komisji Konkursowej wchodzą: prof. zw. dr hab. Stanisław Waltoś, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (przewodniczący Komisji Konkursowej), prof. zw. dr hab. Katarzyna Dudka, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, dr hab. Justyna Karaźniewicz, prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, dr hab. Krzysztof Woźniewski, prof. Uniwersytetu Gdańskiego, dr hab. Radosław Olszewski, prof. Uniwersytetu Łódzkiego, prof. zw. dr hab. Cezary Kulesza, Uniwersytet w Białymstoku.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu został umieszczony na stronie internetowej Wydziału Prawa UwB w zakładce “KONKURSY”.

W razie pytań proszę kontaktować się z Sekretarzem konkursu - Justyną Jarocką, tel. 500 835 614 lub wiadomością mailową na: studenckiekolonaukpenalnych@gmail.com

Studenckie Koło Naukowe Ochrony Konkurencji i Konsumentów działające przy Zakładzie Prawa Administracyjnego serdecznie zaprasza na organizowaną w dniu 30 maja 2019 roku w Toruniu Ogólnopolską Konferencję Naukową p.t.:

„Prawa konsumentów na rynku usług turystycznych”

Konferencja poświęcona jest zagadnieniom dotyczącym praw konsumentów oraz obowiązkom podmiotów świadczących usługi turystyczne w prawie publicznym i prywatnym (instytucje, zasady podejmowania działalności w zakresie usług turystycznych, odpowiedzialność administracyjnoprawna i cywilna podmiotów świadczących usługi turystyczne). Problematyka ta będzie rozpatrywana w kontekście regulacji polskiej oraz europejskiej w szczególności w zakresie praw konsumentów, przestrzegania praw konsumentów w usługach turystycznych, zasad odpowiedzialności podmiotów świadczących usługi turystyczne, roli organów powołanych do ochrony konsumentów.  

Koło Naukowe Prawa Medycznego UJ organizuje w tym roku szóstą konferencję w historii swojej działalności – tym razem poświęconą ochronie danych medycznych w kontekście nowych technologii. Konferencja odbędzie się 12 kwietnia 2019 r. w sali Audytoryjnej, w budynku przy ul. Brackiej 12 w Krakowie.

Wydarzenie będzie miało na celu zwrócenie uwagi na problematykę ochrony danych osobowych, a także przeprowadzenie szerokiej dyskusji na temat wykorzystania najnowszych technologii do ochrony tych danych, kładąc szczególny nacisk na rozwiązania telemedyczne, technologię Blockchain oraz zastosowanie sztucznej inteligencji.

Prelegentami będą między innymi:

-Piotr Najbuk, prawnik, lekarz, ekonomista, związany z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka, który przybliży słuchaczom tematykę powiązań pomiędzy sztuczną inteligencją a ochroną danych osobowych,

-dr hab. Bogdan Fischer, pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego, partner kancelarii Chałas i Wspólnicy, oraz mgr Anna Wszołek, doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy wygłoszą prelekcje dotyczące wykorzystania technologii Blockchain oraz cyberbezpieczeństwa,

-dr hab. prof. UJ Marta Romańska oraz dr Tomasz Sroka, pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy wystąpią w panelu poświęconym zwalnianiu z tajemnicy lekarskiej po śmierci pacjenta.

Prelekcję wygłosi również przedstawiciel Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Za uczestnictwo w konferencji przyznane zostaną punkty edukacyjne od Krajowej Rady Radców Prawnych oraz Naczelnej Rady Adwokackiej.

Formularz zgłoszeniowy uczestnictwa biernego w konferencji można znaleźć pod adresem: https://bit.ly/2UiNDQC . Koszt uczestnictwa biernego wynosi 50 zł (istnieje możliwość wystawienia faktury). Z opłaty zwolnieni są studenci i doktoranci.

Informacje dotyczące konferencji zamieszczone są pod linkiem: www.facebook.com/events/440148803216527/ .

Wszelkie pytania można natomiast wysyłać na adres ochronadanychmedycznych2019@gmail.com.

Koło Naukowe Prawa Spółek Handlowych i Rynku Kapitałowego „Societas” ma ogromny zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Prawne i finansowe aspekty funkcjonowania spółek publicznych”, która odbędzie się 30 marca 2019 r. w gmachu Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (sala 0.1). Pod pojęciem spółki publicznej należy rozumieć spółkę, w której co najmniej jedna akcja jest zdematerializowana. Dematerializacja akcji jest jedną z przesłanek umożliwiających jej dopuszczenie do publicznego obrotu. To z kolei wiąże się z możliwością pozyskania przez spółki znacznego kapitału, wzrostem wiarygodności wśród kontrahentów, zwiększeniem rozpoznawalności firmy czy z uzyskaniem rynkowej wyceny. Wagę zagadnienia spółek publicznych podkreśla ich wpływ na stabilność rynku kapitałowego - na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie notowanych jest obecnie ponad 460 spółek, których łączna wartość (kapitalizacja) sięga 1,2 biliona złotych. Z funkcjonowaniem spółek publicznych wiąże się jednak wiele problemów prawnych i ekonomicznych, które pojawiają się już na etapie procedury dopuszczenia spółki do publicznego obrotu, występują w momencie obrotu papierami wartościowymi na rynku kapitałowym, a niejednokrotnie nie ustają nawet po wycofaniu spółki z obrotu giełdowego. Spotkanie 30 marca 2019 r. będzie niezwykłą okazją do wymiany wiedzy i poglądów pomiędzy studentami, doktorantami oraz pracownikami naukowymi zainteresowanymi wskazaną problematyką. Uczestnictwo bierne w konferencji jest nieodpłatne. Istnieje możliwość uzyskania certyfikatu biernego uczestnictwa w Konferencji, poniżej zamieszczamy link do formularza: https://goo.gl/forms/CYGmPshx9s0cI42x1 Uprzejmie prosimy o wypełnienie go przez osoby zainteresowane udokumentowaniem biernego uczestnictwa najpóźniej do 28 marca 2019 r.

Strona 1 z 136
Reklama:
Najnowsze