Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
niedziela, 18 grudzień 2011 21:57

Praktyki prawnicze - informacje ogólne

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
© pixel - fotolia.com © pixel - fotolia.com

Praktyki i staże są niezbędnym elementem w rozpoczęciu kariery zawodowej. Umożliwiają one nie tylko na zdobycie doświadczenia i kwalifikacji, ale dają także okazję do zapoznania z rynkiem pracy a także do profesjonalnego rozpoczęcia kariery zawodowej. Studenci czy też absolwenci pawa mają kilka możliwości co do wyboru kilka miejsc praktyk i staży.


Jednym ze sposobów poszukiwania jest tzw. Rekrutacja bezpośrednia, polegająca na wysyłaniu CV i listu motywacyjnego do konkretnego pracodawcy. Kancelarie na swoich stronach internetowych często umieszczają oddzielną zakładkę poświęconą karierze. Tam też zwykle zamieszczają ogłoszenia, informacje o procesie rekrutacyjnym, czy też perspektywach rozwoju.
 
Portale internetowe
Na stronach internetowych można nie tylko przeglądać ogłoszenia, ale także wysłać swój życiorys do internetowej bazy danych, z których często korzystają pracodawcy poszukując pracowników. Dużą popularnością wśród osób poszukujących pracy cieszą się internetowe portale społecznościowe, zwłaszcza te, skupiające osoby zainteresowane rozwojem życia zawodowego. Tego typu serwisy dają możliwość założenia własnego profilu zawierającego informacje o kwalifikacjach, a także o  zainteresowaniach, hobby. Istnieje również możliwość bezpośredniego kontaktu poprzez wewnętrzną pocztę a także wypowiadania się na tematycznych forach – wszystko to by umożliwić zalogowanym osobom wymianę informacji, lepsze poznanie branży w której chcą pracować.

Doradztwa personalne
Usługi doradców personalnych, tuż po Internecie oraz sieci znajomych są wskazywane jako najbardziej skuteczny sposób poszukiwania pracy. Firmy te dysponują własną bazą danych, w której znajdują się CV kandydatów, spośród których selekcjonowane są osoby odpowiadające kryteriom na dane stanowisko. Często oprócz doświadczonych pracowników przez agencje rekrutacyjne poszukiwani są także praktykanci. Szukając praktyk warto więc wysłać swoje CV do kilku tego typu firm.
Bieżące śledzenie informacji z rynku pracy to podstawowy proceder jaki powinny stosować nie tylko osoby z długim doświadczeniem zawodowym, lecz także studenci czy też absolwenci planujący start w karierę. Praktyki lub staże niewątpliwie ułatwiają zdobycie doświadczenia i różnorodnych kwalifikacji, tak niezbędnych przy poszukiwania właściwej pracy.

 

Czytany 2082 razy
Reklama:
Najnowsze