Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
czwartek, 29 marzec 2012 14:00

Jak założyć działalność gospodarczą?

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
© drizzd_fotolia.com © drizzd_fotolia.com

Od 1 lipca obowiązki ewidencyjne m. st. Warszawy w zakresie działalności gospodarczej przejęła Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej prowadzona przez Ministra Gospodarki. Dzięki powszechnej elektronicznej ewidencji znikną papierowe zaświadczenia o prowadzeniu działalności, a swoją firmę będzie można założyć w dowolnym urzędzie gminy.

1 lipca 2011 rozpoczęła działanie Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Zmiana ta spowodujowała szereg ważnych skutków. Przede wszystkim przestanie obowiązywać właściwość miejscowa.
 
Przedsiębiorca, który wpisze się na nowych zasadach do CEIDG będzie mógł załatwić sprawy dotyczące jego firmy w dowolnym urzędzie gminy w Polsce lub dowolnym urzędzie dzielnicy m.st. Warszawy, bez względu na miejsce zamieszkania. Posiadacze podpisu elektronicznego bądź zaufanego profilu ePUAP będą mogli zarejestrować firmę przez Internet, bezpośrednio w nowej bazie.

 

Przedsiębiorca chcący wypełnić nowy druk ceidg-1 może:
1.    zanieść go do urzędu, gdzie zostanie on wprowadzony do ewidencji przez naszego pracownika,
2.    wypełnić go w domu na komputerze i bezpośrednio wysłać on – line do CEIDG
Dzięki nowej, powszechnej ewidencji znikną też zaświadczenia wydawane w dotychczasowej formie – ich miejsce zajmą wydruki komputerowe z centralnej bazy. Nowa ewidencja jest ogólnodostępnym rejestrem publicznym, w którym można potwierdzić fakt istnienia przedsiębiorstwa. Jedynym dokumentem wydawanym na papierze będzie krótkie potwierdzenie wpisu do CEIDG. Osoby, które będą realizować procedury dotyczące działalności gospodarczej przez Internet – otrzymają potwierdzenie z CEIDG drogą elektroniczną.

 

więcej informacji: https://prod.ceidg.gov.pl/
Za: www.um.warszawa.pl

Czytany 2542 razy
Reklama:
Najnowsze