Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
środa, 08 sierpień 2012 22:00

Extracurriucular activities – co to jest ??? Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Extracurriucular activities – co to jest ??? © mark aplet - fotolia.com

Czy słyszeliście możne gdzieś te dziwnie, tajemniczo brzmiące słowa - „extracurricular activities”?

Brzmi znajomo? Ci, którzy już zabrali się za żmudną naukę business czy legal english powinni wiedzieć, o co chodzi. A sprawa jest dość istotna.

Mowa tutaj o dodatkowych, nieobowiązkowych aktywnościach, na które pracodawcy w czasie procesu rekrutacji coraz częściej zwracają uwagę. Trzymając w rękach kilkanaście lub kilkadziesiąt CV, wypełnionych po brzegi dyplomami, szkoleniami i kursami, deklarujących najwyższą średnią ocen ze studiów, doskonałą znajomość kilku języków oraz masę innych atutów – kogo wybrać? Jak stwierdzić, kto jest godny większego zainteresowania i poświęcenie czasu chociażby na rozmowie kwalifikacyjnej, a kto pomimo wszelkich starań nie nas nie interesuje?

Co więcej – jak my, osoby startujące w wyścigu do zdobyci najbardziej interesujących propozycji pracy, stażu czy praktyki możemy pozytywnie zwrócić na siebie uwagę osoby rekrutującej na stanowisko w kancelarii czy międzynarodowej korporacji?

Właśnie w tym pomagają nam extracurricular activities, którymi możemy pochwalić się w ostatniej rubryczce naszego CV. Wcześniej istniało tam miejsce na kilka słów o hobby czy pasji lub po prostu ogólnikowe rzucenie frazesem typu „sport i sztuka”. Teraz to już przeszłość – nie dość że powinniśmy potrafić sugestywnie i interesująco opisać to, co lubimy robić – podróżować, uprawiać określoną dyscyplinę sportu czy sztuki, to jeszcze bardzo mile widziane, a wręcz pożądane jest wzbogacenie naszego doświadczenia zawodowego i osiągnięć naukowych dodatkowymi aktywnościami. Konkursy krasomówcze? Konferencje? Wyjazdy? działalność dziennikarska? Koła naukowe? Wszystko to podnosi nasze notowania na rekrutacyjnej giełdzie, a dodatkowo może dostarczyć nam masę nowych doświadczeń, przyjemności i satysfakcji oraz bezdyskusyjnie rozwinąć bazę naszych kontaktów w sferze prawniczej i nie tylko.

Warto więc przygotować się na nowy rok akademicki z myślą o podjęciu kilku projektów spoza obowiązkowego programu studiów. Oferta jest niezwykle bogata, więc trzeba z niej skorzystać, zanim inni nas wyprzedzą. O kilku wybranych propozycjach napiszemy już wkrótce.

Czytany 7092 razy
Reklama:
Najnowsze