Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
środa, 15 sierpień 2012 22:00

Studia dla wolnych strzelców

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Studia dla wolnych strzelców © Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji

Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie po raz drugi przygotowała specjalną ofertę dla pechowych maturzystów – możliwość zapisania się na wykłady otwarte na kierunku prawo. Co kandydaci na studia zyskują dzięki takiemu rozwiązaniu?

Przede wszystkim maturzyści, którzy nie zdali egzaminów dojrzałości, nie tracą dwóch semestrów oczekując na poprawienie swoich wyników. EWSPA przygotowała system wykładów otwartych, podczas których ich uczestnicy otrzymają status wolnego słuchacza. Będą oni mogli uczęszczać na wszystkie zajęcia dydaktyczne oraz, aby sprawdzić swoją wiedzę, przystępować do programowych zaliczeń i egzaminów.

Takie rozwiązanie sprawi, że maturzyści po dostarczeniu zaświadczenia maturalnego, będą mogli ubiegać się o przyjęcie na studia.

Co ważne, status wolnego słuchacza uprawnia do:

 • uczestniczenia w zajęciach dydaktycznych przewidzianych planem studiów kierunku lub specjalności zgodnie z rozkładem zajęć,
 • weryfikowania swojej wiedzy,
 • korzystania z pracowni, laboratoriów, bibliotek i innych pomieszczeń oraz urządzeń Uczelni,
 • uzyskania statusu studenta II roku studiów po dostarczeniu świadectwa dojrzałości i zaliczeniu wszystkich przedmiotów oraz złożeniu wszystkich egzaminów przewidzianych planem studiów na I roku.
 •  

  Wolny słuchacz jest również zobligowany do uiszczenia opłaty za możliwość uczestniczenia w zajęciach. Jej wysokość nie różni się od opłat wnoszonych przez studentów.

  Takie rozwiązanie bez wątpienia może ułatwić sytuację osób, którym z rożnych przyczyn nie powiodło się podczas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Zyskują czas, mają możliwość zweryfikowania wybranego kierunku studiów, a przede wszystkim zdobywają wiedzę.

  Czytany 4449 razy
  Reklama:
  Najnowsze