Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
poniedziałek, 10 wrzesień 2012 22:00

Studenckie staże CMS Cameron McKenna na „półmetku”

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Studenckie staże CMS Cameron McKenna na „półmetku” CMS Cameron McKenna

Międzynarodowa kancelaria prawnicza CMS Cameron McKenna właśnie zakończyła trzeci miesiąc letnich praktyk studenckich. Dotychczas, udział w praktykach wzięło 35 studentów z wydziałów prawa i administracji z całej Polski, a także stypendyści Akademii Liderów Rynków Kapitałowych Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi.

Praktyki odbywają się w cyklach miesięcznych, a studenci mają możliwość współpracy przy projektach, w których specjalizuje się kancelaria. Każdy praktykant ma mentora, którego zadaniem jest wyznaczanie zadań, ale także przekazywanie wskazówek ułatwiających wykonanie zlecanych prac. Praktyki letnie są płatne.

Jak co roku, do naszej kancelarii wpłynęło wiele zgłoszeń. Po weryfikacji życiorysów zaprosiliśmy studentów na testy werbalne oraz sprawdzające znajomość języka angielskiego. Ostatnim etapem rekrutacji były rozmowy z prawnikami. Tak zorganizowany proces rekrutacyjny, pozwala nam dopasować odpowiednich kandydatów do konkretnych departamentów - mówi Małgorzata Śmierzyńska, Dyrektor HR kancelarii - Dużym zainteresowaniem cieszą się departamenty zajmujące się transakcjami fuzji i przejęć, doradztwo w sektorze energetycznym, postępowań spornych i szeroko pojętym prawem gospodarczym. Spośród studentów, który odbyli praktyki w tym roku, sześciu kontynuuje współpracę z kancelarią - dodaje.

Jak co roku, udział w praktykach letnich weźmie w sumie około 65 osób. Nabór na 2013 rok rozpocznie się w marcu. Zgłoszenia należy przesyłać mailem na adres: rekrutacja@cms-cmck.com

 

Czytany 6192 razy
Reklama:
Najnowsze