Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
wtorek, 20 listopad 2012 11:30

Podsumowanie sondy „Gdzie chciałbyś pracować?” Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podsumowanie sondy „Gdzie chciałbyś pracować?” Studentprawa.pl

Na naszym portalu została przeprowadzona sonda „Gdzie chciałbyś pracować?”. W ankiecie zostało oddanych prawie pół tysiąca głosów. Jak rozłożyły się odpowiedzi? Dla niektórych wyniki mogą być zaskakujące.

Na pierwszym miejscu uplasowały się polskie kancelarie (28,5% wszystkich głosów). Przy czym warto zauważyć, że wielu studentów planuje rozpoczęcie własnej działalności. Tak o swojej przyszłości wypowiada się Paweł z Warszawy – „Po ukończeniu studiów mam zamiar zdawać na aplikację adwokacką i co za tym idzie chciałbym w przyszłości pracować jako adwokat, najchętniej we własnej kancelarii„. Na drugim miejscu znajdują się międzynarodowe kancelarie, jednak warto zauważyć, że przewaga naszych rodzimych kancelarii jest dość znacząca aż 8,8 punktów procentowych. Tak swój wybór argumentuje Asia z Torunia – „W przyszłości chciałabym mieć styczność ze środowiskiem międzynarodowym i wykorzystać swoje umiejętności językowe(…). Kancelaria międzynarodowa to szansa na wszechstronny rozwój i nawiązanie ciekawych kontaktów.” „Podium” zamykają działy prawne w międzynarodowych firmach – 70 głosów. Wyraźnie widać, że przyszli prawnicy są najbardziej zainteresowani pracą w dużych firmach, korporacjach, które cechuje prestiż.

Czwarte miejsce w naszej sondzie to „sądy” – 9% Ciekawe jest, że następną pozycję zajmuje odpowiedź „jeszcze nie wiem” – 8,8% wszystkich ankietowanych. Kolejne to prokuratura (6,6%) i działy prawne w polskich firmach (6,4%). Nasz ranking zamykają odpowiedzi „na uczelni wyższej” – 22 osoby i „w urzędzie” (2,4%). Mimo tego, że tylko niespełna 5% osób deklaruje chęć pracy naukowej są osoby, które wypowiadają się o takiej perspektywie z entuzjazmem – „(…) poza tym, po ukończeniu studiów doktoranckich, chętnie podjąłbym pracę na uczelni”.

A Ty gdzie chciałbyś pracować ?

 

Gdzie chciałbyś pracować?

  • w kancelarii polskiej
  • w kancelarii międzynarodowej
  • w dziale prawnym firmy polskiej
  • w dziale prawnym firmy międzynarodowej
  • w sądzie
  • w prokuraturze
  • na uczelni wyższej
  • w urzędzie
  • jeszcze nie wiem
Czytany 3133 razy
Reklama:
Najnowsze