Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
piątek, 21 grudzień 2012 17:00

Rekrutacja do Kliniki Mediacji Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rekrutacja do Kliniki Mediacji © jeff metzger - fotolia.com

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej rekrutacji do Kliniki Mediacji. Bez względu czy planujesz pracować jako mediator czy prawnik wspierający Klienta w mediacji - Klinika niesamowicie wzbogaci Wasze umiejętności miękkie, takie jak umiejętność aktywnego słuchania, okazywanie empatii, precyzyjnego wyrażania myśli.

Więcej informacji:

Klinika Mediacji to zajęcia kliniczne z mediacji, przy zapisach na które pierwszeństwo mają osoby, które zaliczyły zajęcia pt. Mediacje i inne Alternatywne Metody Rozwiązywania Sporów Prawnych prowadzone przez dr Ewę Gmurzyńską lub Negocjacje prowadzone przez dra Rafała Morka oraz studenci ze ścieżki negocjacyjno-mediacyjnej ISNSu (które zaliczyły zajęcia z mediacji).

Zajęcia ten mają za zadanie wprowadzić studentów w praktykę mediacyjną, poprzez:

* zapoznanie z problematyka prawną dotyczącą mediacji,

* warsztaty z technik pracy mediatora,

* omawianie konkretnych przypadków,

* udział w symulacjach (mediacja karna, cywilna, gospodarcza,

rodzinna) które w części są rejestrowane na kamerze wideo a następnie analizowane, oraz

* udział studentów w charakterze komediatorów w prawdziwych mediacjach (wspólnie z tutorem-mediatorem), które trafiają do Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy WPiA UW w ramach współpracy z warszawskimi sądami.

Kwestie organizacyjne:

Zajęcia trwają jeden semestr, odbywają się raz w tygodniu (środy w godzinach 17-20.30). Po ukończeniu Kliniki, mediacje będą umawiane indywidualnie z tutorami-mediatorami i oczywiście stronami (prowadzone są w Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy ul. Lipowej 4).

Zaliczenie zajęć polega na:

* aktywnym udziale w zajęciach (max dwie nieobecności),

* udziale w przygotowaniu symulacji, prezentacji bądź gry mediacyjnej/negocjacyjnej

* udział w programie realizowanym przez klinikę w danym semestrze ( np. badania)

* zaliczeniu pisemnego testu.

Zaliczenie:6 punktów w systemie ECTS (60 godzin) i certyfikat.

Zajęcia w ramach Kliniki Mediacji są uznawane przez większość ośrodków mediacyjnych za odpowiadające kursowi podstawowemu, co pozwala rozpocząć w nich staż mediacyjny bez konieczności odbycia takiego kursu. Na zajęcia możemy przyjąć tylko ograniczoną liczbę (18) uczestników w związku z tym prosimy zainteresowane osoby o przesłanie swoich CV wraz z krótkim listem motywacyjnym na adres:

mediacje@uw.edu.pl . Termin przyjmowania zgłoszeń do 30 grudnia 2012 r. Prosimy o podanie numerów telefonów kontaktowych.

Wybrane osoby zaprosimy jeszcze na krótką rozmowę kwalifikacyjną.

Czytany 2756 razy
Reklama:
Najnowsze