Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
poniedziałek, 18 sierpień 2014 10:45

Tradycyjne techniki nauczania – nadal aktualne? Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dzisiejszych czasach wszystko wokół nas się zmienia się w błyskawicznym tempie. Dzięki coraz nowszym sprzętom życie ludzi staje się coraz łatwiejsze. Telefon który wczoraj był uznany za najlepszy, dziś przestaje robić wrażenie. Dokładnie tym samym sposobem musiało również ulec zmianom życie studenckie. W jaki sposób teraz uczą się studenci?

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Godzina ósma rano, wykład z elektroniki. Starszy pan stara się przekazać młodzieży całą swoją wiedzę. Na jego zajęciach jest zaledwie 20 osób z kierunku, na którym studiuje aż 200 studentów!  Co robi reszta studentów? Dlaczego nie chodzą na wykłady?

notatek banner


Odpowiedź jest bardzo prosta. Uczniowie nie chcą przepisywać wykładów z tablicy, uważają taką czynność za stracony czas. Chcą czegoś więcej, efektywnej nauki. Profesorowie niestety nie są w stanie tego zrozumieć i zazwyczaj nauczają studentów tradycyjnymi, mało atrakcyjnymi metodami. Pomimo, że uczelnie nie doceniają możliwości jakie dają dzisiejsze technologie i rozwój jest powolny, mamy nadzieję, że w najbliższych latach nastąpi wiele zmian.

Jedną ze zmian, która już jest w zasięgu naszej ręki to portal notatek.pl. Możemy na nim znaleźć notatki z każdego przedmiotu, czekają one jedynie na pobranie. Za pomocą kilku kliknięć na naszym komputerze możemy mieć interesujące nas materiały do nauki. Dzięki temu sprawniej przyswoimy nową wiedzę oraz zapamiętamy na dłużej. Na notatek.pl znajdziemy materiały z każdej interesującej nas dziedziny: od prawa, przez matematykę po anatomię człowieka. Każdy student z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

Czytany 2748 razy
Więcej w tej kategorii: Oferta a reklama »
Reklama:
Najnowsze